• Univerzita
  • Aktuálně

Jihočeská univerzita objela na kole za měsíc zeměkouli po rovníku

Jihočeská univerzita prokázala týmového ducha a vášeň pro pohyb skvělým umístěním v rámci mezinárodní cyklistické výzvy ABC Challenge v červnu 2021.

Academic Bicycle Challenge (ABC) je mezinárodní cyklistická soutěž pro univerzity a vysoké školy, která si klade za cíl najít nejaktivnější cyklistické instituce vysokoškolského vzdělávání po celém světě. Pomáhá nejen ke zvýšení mezinárodní prestiže a povědomí o jednotlivých zapojených univerzitách, ale především propaguje zdravý životní styl a podporuje aktivní ochranu životního prostředí.

ABC Challenge probíhá po celý rok 2021 a jednotlivé tuzemské i zahraniční univerzity se tak mohou v průběhu roku do výzvy zapojit a zvolit si měsíc, během kterého se pokusí najet co nejvíce kilometrů a dosáhnout tak co nejlepšího umístění v žebříčku univerzit celosvětově.

Z dosud přihlášených 29 univerzit svůj souboj ukončilo již 17 z nich a JU mezi nimi v rámci červnové účasti vybojovala třetí místo. Jihočeská univerzita najezdila takový počet kilometrů, který by stačil na objetí zeměkoule po rovníku – celkem neuvěřitelných 41.281 km. Svým umístěním na předních příčkách v ABC tak ukázala, že je prvoligovou institucí nejen v oblastech vzdělávání, vědy a výzkumu, ale také v odhodlání, sportovních výkonech a týmové spolupráci.

„Nasazení JU bylo vysoké, do výzvy se zapojili jezdci z řad zaměstnanců i studentů ze všech součástí univerzity,“ komentuje výkon JU iniciátor soutěže Ing. Michal Hojdekr, MBA, prorektor pro rozvoj. Nejlepší jezdec a jezdkyně, fakulta a tým s nejvyšším počtem najetých kilometrů převzali v pondělí 12. července dárky a trofeje z rukou prof. PhDr. Bohumila Jirouška, Dr., rektora JU.

Nejlepším jezdcem se stal Mgr. Radim Stehlík z Katedry zemědělské dopravní a manipulační techniky Zemědělské fakulty JU. Ocenění pro nejlepší jezdkyni získala Ing. Jaromíra Vondrášková, tajemnice Fakulty rybářství a ochrany vod.

Jezdci z nejlepšího týmu s názvem „FROV JU“, kteří společně najeli za měsíc 8 225 km, se spolu s dalšími dvěma týmy ze stejné fakulty zasloužili také o celkové vítězství Fakulty rybářství a ochrany vod mezi ostatními fakultami JU. Cenu za fakultu převzal děkan fakulty prof. Ing. Pavel Kozák, Ph.D. Ten, společně s některými členy vítězného týmu, přijel převzít cenu do kampusu univerzity až z Vodňan. A jak jinak, než na kole.

Zapojení a nasazení všech jezdců v rámci ABC bylo významné, ať už najeli jen pár kilometrů či desítky nebo stovky. Účast ve výzvě byla motivací k pohybu a aktivitě po obtížném období pandemie a zároveň poskytla šanci uvolnit zkouškový stres a napětí.

Vítězové ABC v rámci Jihočeské univerzity:

1. Nejlepší jezdec: Radim Stehlík, Zemědělská fakulta

2. Nejlepší jezdkyně: Jaromíra Vondrášková, Fakulta rybářství a ochrany vod

3. Nejlepší tým: „FROV JU“

Členové vítězného týmu:

Pavel Kozák

Jaromíra Vondrášková

Pavlína Nováková

Jana Langová

Šárka Kocmichová

Milada Vazačová

Ivana Kobernová

Vitaliy Kholodnyy

Dana Brožová

Petra Plachtová

4. Nejlepší fakulta: Fakulta rybářství a ochrany vod

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice