• Univerzita
  • Aktuálně

Jednoleté pomaturitní studium německého jazyka s akreditací MŠMT

Pro příští školní rok rozšířila Jihočeská univerzita svou nabídku vzdělávání a především pro čerstvé maturanty připravila novinku. Goethe centrum Jihočeské univerzity nově umožní v rámci programu celoživotního vzdělávání všem zájemcům z řad maturantů roční pomaturitní studium německého jazyka, a to dle nejnovějších trendů a poznatků ve výuce němčiny.

Goethe centrum je samostatným celoškolským pracovištěm Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Nabízí výuku německého jazyka a realizaci kurzů celoživotního vzdělávání JU s možností složení mezinárodně uznávaných zkoušek Goethe-Zertifikat ve 4 jazykových úrovních A2, B1, B2 a C1.

„Od září však startujeme zcela novou éru naší činnosti v jižních Čechách a všem čerstvým maturantům nabízíme roční pomaturitní studium němčiny se statutem studenta. Tento vzdělávací program byl úspěšně schválen MŠMT v jarních měsících tohoto roku,“ komentuje novinku Mgr. Lucie Trnková, vedoucí Goethe centra JU.

Nového programu mohou využít i ti, kteří se chtějí v němčině zdokonalit a rozproudit své konverzační dovednosti. „Věříme, že za rok se posunou o hodný kus dál. Chceme nabídnout všem zájemcům o německý jazyk nejenom naše mimořádné prostředí, ale i jedinečné možnosti, jako je aktivní účast na přednáškách, autorských čteních a koncertech nebo výjezdech a exkurzích do spolupracujících kulturních a vzdělávacích institucí,“ doplňuje magistra Trnková. Nedílnou součástí studia je dále nabytí povědomí o životě našich německy mluvících sousedů, možnostech na jejich pracovním trhu či přímá setkání a seznámení se s hlavními představiteli stěžejních projektů na bavorsko-rakousko-českém pomezí.

Studium je koncipováno prezenčně, umožňuje ale využití veškerých dosud dostupných flexibilních forem vzdělávání. „Není ovšem nad osobní kontakt, kdy je studentům k dispozici nejenom zázemí Goethe centra s mimořádnou německou knihovnou a studovnami, ale kdy mohou studenti především těžit z předávání vlastních zkušeností a sdílení svých přání a myšlenek s ostatními,“ říká vedoucí centra.

Cílem programu je přivést zájemce, kteří už mají nějaké základy němčiny ze středních škol, na ideální maturitní úroveň B1. Ta by měla být jejich odrazovým můstkem pro další kariérní růst nebo studium na VŠ. „Přímo v Goethe centru JU pak mohou studenti skládat také mezinárodně uznávané zkoušky z německého jazyka Goethe-Zertifikat, které často na středních školách nahrazují maturitní zkoušku, jsou však oproti ní uznatelné po celém světě. To je skutečným bonusem našeho programu,“ doplňuje Mgr. Lucie Trnková.

Goethe centrum Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích:

Založením Goethe centra v Českých Budějovicích v roce 2005 byla rozšířena mimořádná síť kulturní instituce Spolkové republiky Německo Goethe-Institut, která působí mezinárodně po celém světě. Institut si klade za cíl podpořit znalost německého jazyka, informovat o kulturním, společenském a politickém dění, a docílit tak posílení kulturních vazeb a vzájemného společenského povědomí na obou stranách naší česko-německé a česko-rakouské hranice.

Goethe centrum je licenčním zkouškovým partnerem mnichovského Goethe-Institutu, zaměstnanci Goethe centra JU jsou pravidelně proškolováni a kvalifikováni coby hodnotitelé zkoušek Goethe-Zertifikat. Úzce spolupracují s dalšími vzdělávacími institucemi jihočeského regionu či zastřešujících německých a rakouských institucí a s celou řadou německých vydavatelství působících na českém trhu. Zájemcům také nabízí odborné poradenství a informační servis.

Kontakt:

GOETHE CENTRUM JU

Krajinská 2

370 01 České Budějovice

www.goethecentrum.cz

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice