International Days 2022

Ve dnech 8. – 10. listopadu 2022 probíhaly v univerzitním kampusu JU International Days, během nichž měli studenti možnost dozvědět se více o výjezdech do zahraničí, ať už v rámci programu Erasmus+ nebo díky nabídkám dalších partnerů, kteří se akce účastnili (Czech-us, v. o .s., Fulbrightova komise, Do Německa na zkušenou, Campus France).

V úterý 8. 11. 2022 proběhlo řádné zahájení akce paní prorektorkou pro zahraniční vztahy doc. PaedDr. Radkou Závodskou, Ph.D., při kterém se představila studentská organizace ESN USB Budweis a zaznělo i pozvání do Klubu Absolventů JU. Součástí akce byla také soutěž, během které měli studenti zodpovědět tři otázky týkající se výjezdů do zahraničí:

  1. Jak se jmenuje jejich fakultní koordinátorka? (https://www.jcu.cz/cz/mezinarodni-spoluprace/kontakty)
  2. Která nezisková organizace zajišťuje výjezdy na zahraniční projekty? (Evropské centrum mládeže Břeclav)
  3. Na kolik měsíců může student vyjet v rámci programu Erasmus+ během bakalářského studia? (12 měsíců)

Ti, kteří zodpověděli správně všechny tři otázky byli zařazeni do slosování o ceny. Ceny byly předány další den během akce Erasmus Talks. Je třeba upřesnit, že studentská organizace ESN USB Budweis žádné zahraniční projekty nezajišťuje, její hlavní činností je starost o přijíždějící zahraniční studenty. 

Během středy probíhaly v Akademické knihovně JU po celý den prezentace zahraničních studentů, kteří na JU přijeli v rámci programu Erasmus+; prezentace českých studentů, kteří se ze svého zahraničního pobytu nedávno vrátili a také prezentace našich výše zmíněných partnerů.

Den byl zakončen akcí Erasmus Talks (pořádáno ve spolupráci s EUROPE DIRECT České Budějovice), během nichž studenti sdíleli své pozitivní i negativní zkušenosti ze zahraničí. Posluchači se také dozvěděli, jak pobyt v zahraničí může pomoci v budoucí profesní kariéře.

Ve čtvrtek 10. 11. 2022 byly International Days zakončeny promítáním dokumentu „Sejde z očí, sejde z mysli“ ve Studentském klubu Kampa. 

Všem účastníkům akce děkujeme a těšíme se na další International Days v letním semestru!

Útvar pro zahraniční vztahy JU & ESN USB Budweis

 

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1