• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Falling Walls Lab Czech Republic vyhrál zástupce z FROV JU

Falling Walls Lab Czech Republic vyhrál zástupce z FROV JU

Včera se v Praze uskutečnilo celostátní kolo soutěže Falling Walls Lab Czech Republic, které vyhrál Anil Axel Tellbüscher z Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích!

Anil Axel Tellbüscher zaujal porotu svým nápadem jak se vypořádat s odpadky ve vodním prostředí 🌊 a bude tak mimo jiné reprezentovat ČR v celosvětovém finále v Berlíně!!! Blahopřejeme!!! 👏

Dne 12. září se v Národní technické knihovně (NTK) v Praze uskutečnila konference Falling Walls Lab Czech Republic 2023. Falling Walls je unikátní globální centrum propojující vědu, podnikatelskou sféru a společnost, které se podílí na utváření budoucnosti lidstva prostřednictvím myšlenek a poznatků, jež jsou poháněny společným odhodláním vytvářet průlomové objevy napříč hranicemi a obory.

Falling Walls Lab Czech Republic uspořádalo NTK ve spolupráci s Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v Praze a Německou akademickou výměnnou službou. Představilo se mnoho výzkumníků a podnikatelů z celé České republiky, jejich přednášky pokrývaly obory jako medicína, parazitologie, úprava vody, kvantová chemie, psychologie a mnoho dalších. Každý kandidát měl tři minuty na to, aby přesvědčil porotu a publikum o svých převratných nápadech, jak přinést pozitivnější budoucnost.

Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích reprezentovali dva kandidáti: Miriama Pekl'anská z Biologického centra AV ČR a Anil Axel Tellbüscher z Fakulty rybářství a ochrany vod. A právě Anil Tellbüscher, student druhého ročníku doktorského studia, který se zabývá zhodnocováním odpadů z akvakultury, si zajistil vítězství. Jeho přednáška s názvem "Breaking the Wall of Aquaculture Waste" přesvědčila porotu a byla oceněna částkou 1000 EUR, kterou sponzorovala společnost xitee k.s. Anil bude dále reprezentovat JU a Českou republiku na světovém finále Falling Walls v Berlíně.

První konference Falling Walls se konala v roce 2009 u příležitosti 20. výročí pádu Berlínské zdi. Drolící se bloky Berlínské zdi, které znamenaly nástup nové éry svobody fyzickým i pomyslným bořením bariér, inspirovaly a stále inspirují poslání nadace Falling Walls Foundation při sdružování těch, kteří se pustili do boření dalších zdí ve vědě a společnosti. Dnes se z ní stala stále se rozrůstající síť nejambicióznějších a nejprogresivnějších mozků z celého světa, kteří se zasazují o svobodu myšlení, vědecký výzkum a zpřístupňování převratných myšlenek společnosti.

#FALLINGWALLSLAB

Fotografie a text (zdroj): Falling Walls Lab Czech Republic, Anil Axel Tellbüscher

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1