• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity pořídila dva elektromobily

Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity pořídila dva elektromobily

Fakulta rybářství a ochrany vod JU obohatila svůj vozový park o dva elektromobily značky Škoda Citigoe iV. Snaží se tak vyjít vstříc trendu snižování emisí CO2 prostřednictvím ekologicky šetrného způsobu dopravy. Jedná se o první nákup elektromobilů v rámci celé Jihočeské univerzity.

Klíčky k oběma elektromobilům slavnostně předal vedoucí prodeje provozovny Auto Ševčík Vodňany pan Aleš Hajný do rukou děkana fakulty Pavla Kozáka, a to v pátek 24. července před hlavní budovou fakulty ve Vodňanech za přítomnosti vedoucího oddělení marketingu JU a regionálních médií.

Elektromobily budou sloužit zaměstnancům fakulty k cestám na výuku mezi pracovišti fakulty a ke kratším cestám v rámci města a okolí, přičemž jedno bude k dispozici v Českých Budějovicích a druhé ve Vodňanech. Na obou pracovištích jsou též instalovány dobíjecí stanice.

Nákup automobilů Škoda Citigoe iV byl spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.  

Napsal: Mgr. Miroslav Boček
Fotografie: Karel Burda

Galerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1