ESN USB Budweis na Jihočeské univerzitě

Na Jihočeské univerzitě funguje několik spolků a organizací. Jednou z nich je i ESN USB Budweis, která je součástí studentské organizace Erasmus Student Network (ESN).

ESN je mezinárodní nezisková organizace, jejíž členové dobrovolně pomáhají příchozím zahraničním studentům s různými problémy, se kterými se během pobytu v České republice mohou setkat. Jedním z mnoha cílů ESN je ukázat zahraničním studentům českou kulturu prostřednictvím různorodých kulturních, vzdělávacích i sportovních akcí, pořádáním výletů a jiných projektů. Zároveň se snaží dosáhnout interkulturního porozumění nejen mezi studenty, ale i v širší veřejnosti.

Na Jihočeskou univerzitu přijede v rámci programu Erasmus+ (či jiných programů) ročně okolo 200 zahraničních studentů. O všechny tyto studenty se ve svém volném čase starají členové ESN USB Budweis. V současné době je v klubu třináct aktivních členů, kteří navíc dohlížejí na vnitřní chod klubu a organizaci jmenovaných aktivit. Přímo o zahraniční studenty se stará 45 českých studentů, tzv. buddies.

V úterý 3. listopadu 2020 se se zástupcem sekce, prezidentem Michalem Černým, setkali rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr., a prorektorka pro zahraniční vztahy doc. PaedDr. Radka Závodská, Ph.D. Hlavním tématem schůzky byl dopad vládních opatření v souvislosti se současnou pandemií na studentský klub. Na řadu přišlo mnoho témat, například jak zvládají čeští studenti být v kontaktu s těmi zahraničními, jak klub předává informace o změnách vládních nařízení a jak se jeho členové vypořádávají s nastalou situací.

Na závěr popřál rektor JU klubu i jeho členům mnoho dalších úspěchů při reprezentaci a šíření dobrého jména nejen ESN, ale i Jihočeské univerzity.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice