Erasmus pro podnikatele

Mezi Útvarem pro zahraniční vztahy rektorátu JU v čele s prorektorkou pro zahraniční vztahy doc. Radkou Závodskou a Regionální rozvojovou agenturou jižních Čech (RERA) proběhlo jednání o možnostech spolupráce při propagaci evropského programu Erasmus pro mladé podnikatele.

Jde o mezinárodní výměnný program Evropské komise, jehož cílem je podpora podnikání v Evropě skrze přeshraniční výměnu zkušeností.

Zájemci o podnikání či začínající podnikatelé mohou vyjet do zahraničí na odborný pracovní pobyt, během kterého pracují ve společnosti hostitelského podnikatele a zároveň se od něj učí každodenním aspektům vedení podniku. Největší rozdíl oproti klasickým studentským stážím je důraz na kvalitní zapojení začínajícího podnikatele do provozu firmy, kterou vede hostitelský podnikatel. Začínající podnikatel má tak možnost naučit se z praxe spoustu nových poznatků.

Do programu je zapojeno celkem 39 zemí, doba pracovního pobytu je od 1 do 6 měsíců. Pro začínající podnikatele je k dispozici též finanční podpora pobytu ve výši až 1100 EUR/měsíc. Program není propojený s programem Erasmus+, mohou jej tedy využít např. i ti studenti či absolventi, kteří již klasický Erasmus absolvovali.

Více informací na webu rera.cz/eye

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1