• Univerzita
  • Aktuálně

Delegace JU navštívila univerzity v Rumunsku a Moldavsku

Rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr. a paní prorektorka pro zahraniční vztahy doc. PaedDr. Radka Závodská, Ph.D. podnikli akviziční cestu na univerzity v Rumunsku a Moldavsku. Jejich cesta zahrnovala návštěvu rumunské univerzity Valahia University v Targovišti (VUT) a Moldavské státní univerzity v Kišiněvě (MSU). Na obou univerzitách se setkali se zástupci vedení zmíněných zahraničních univerzit a byly podepsány smlouvy o spolupráci. Na závěr své cesty navštívila delegace JU také Státní zemědělskou univerzitu – State Agrarian University of Moldova (SAUM).

Podrobný program cesty a fotogalerie níže:

5.6.- 6.6. 2022
Valahia University of Targoviste, Târgoviște (VUT), Rumunsko

Setkání s vedením VUT:
Rektorka VUT: Conf. univ. dr. Laura Monica GORGHIU
Prorektorka pro vědu: Professor Dr. Eng. Gabriela TEODORESCU
Prorektor pro rozvoj a zahraniční vztahy: Prof. univ., dr. habil. Silviu Marian MILOIU

S VUT byla podepsána smlouva o spolupráci (Memorandum of Understanding) a bilaterální interinstitucionální smlouva o mobilitách studentů a učitelů v rámci programu Erasmus+ pro vybrané obory: Bussiness and Aministration, Law, Food Processing, Teacher Training, Languages, Economics, Music, History, Archeology.

VUT je také partnerskou univerzitou zapojenou do přípravy projektu evropského konsorcia KreativEU, kterého se spolu s JU účastní dalších 6 evropských univerzit.

Delegace z Jihočeské univerzity navštívila nejen jednotlivé fakulty VUT, kde se setkala s jejich děkany, ale také Výzkumné centrum VUT i zámek Peles (přidružené pracoviště konsorcia KrativEU), který patří k nejvýznamějším rumunským památkám.

9.6. 2022
Moldova State University (MSU), Kišiněv, Moldavsko

V rámci setkání s rektorem MSU prof. Igorem ȘAROVEM bylo podepsáno Memorandum of Understanding. Setkání se účastnila rovněž prorektorka pro vědu a zahraniční vztahy Aurelia HANGANU a první prorektorka MSU Otilia DANDARA.

Na MSU dále proběhly rozhovory obou rektorů o spolupráci mezi univerzitami a prorektorka JU pro zahraniční vztahy diskutovala s první prorektorkou MSU o problematice přípravy budoucích učitelů a školských systémů v Moldavsku a ČR.

State Agrarian University of Moldava (SAUM), Kišiněv, Moldavsko

Setkání s představiteli SAUM:
Prorektor pro inovace a zahraniční vztahy: Prof. univ., dr. hab. Dragos CIMPOIEŞ
Prorektorka pro vzdělávání a internacionalizaci: Dr., conf. univ. Elena SCRIPNIC
Prorektorka pro ekonomiku a financování: Dr., conf. univ. Tatiana ŞEVCIUC

Na SAUM bylo předáno Memorandum of Understanding a diskutovala se možná spolupráce v oborech digitalizace, chovu omega3 kaprů a sladkovodních ryb i otázky ochrany životního prostředí.

Rektor a paní prorektorka pro zahraniční vztahy JU také navštívili univerzitní muzeum, kde se seznámili s historií SAUM.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice