Cesta rektora JU do Černé Hory

Na pozvání Její Excelence Janiny Hřebíčkové, velvyslankyně České republiky v Černé Hoře, navštívil při příležitosti Národního dne ČR rektor Jihočeské univerzity profesor Bohumil Jiroušek ve dnech 25.-26. října 2023 Černou Horu.

Během slavnostního shromáždění k příležitosti Národního dne ČR 25. 10. se tak potkal se zástupci diplomatického sboru a kulturní a politické reprezentace, absolvoval také další setkání, mj. s proděkanem Adnanem Čirgićem ze (samostatné) Fakulty pro černohorský jazyk a literaturu v Cetinji.

Druhý den 26. 10. na českém velvyslanectví s paní velvyslankyní a jejími spolupracovníky diskutovali možnosti české kulturní diplomacie v Černé Hoře a následně navštívili Černohorskou univerzitu v Podgorici a její Fakultu politických věd, kde vedle pracovního jednání také zavítali k nově odhalené bustě Václava Havla, jež vznikla i s podporou Jihočeské univerzity.

Návštěva navázala na cestu rektora a prorektorky pro zahraničí JU do Černé Hory z října 2021 a podpořila dosavadní aktivity JU a jejích fakult v Černé Hoře, stejně jako české kulturní aktivity na Balkáně.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice