• Univerzita
  • Aktuálně

Britský velvyslanec v České republice navštívil JU

Britský velvyslanec v České republice Matthew Robert Field zavítal v úterý 23. 4. 2024 do jižních Čech. Součástí jeho programu bylo nejen setkání s hejtmanem Jihočeského kraje MUDr. Martinem Kubou, primátorkou města Českých Budějovic doc. Dr. Ing. Dagmar Škodovou Parmovou, návštěva Britského centra JU, ale také setkaní se zástupci vedení Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a jejím rektorem prof. Ing. Pavlem Kozákem, Ph.D.

V průběhu návštěvy Britského centra Jihočeské univerzity byl pan velvyslanec seznámen s hlavními činnostmi tohoto pracoviště. Po představení centra následovala schůzka a diskuze se studenty vybraných českobudějovických gymnázií, kteří, dle slov pana velvyslance, byli zvídaví a kladli zajímavé otázky.

V odpoledních hodinách velvyslanec navštívil Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích, kde se setkal s prorektorem pro rozvoj a vnější vztahy PhDr. Pavlem Králem, Ph.D., prorektorem pro zahraniční vztahy doc. Ing. Vladimírem Žlábkem, Ph.D., a rektorem JU prof. Ing. Pavlem Kozákem, Ph.D. Setkání proběhlo spíše v neformálním duchu a velvyslance zajímaly především aktivity a vize Jihočeské univerzity do budoucna. Po krátké úvodní prezentaci JU následovala diskuze na další různá témata. Velvyslanec se zajímal o studenty Jihočeské univerzity, internacionalizaci a uplatnění absolventů JU v rámci regionu. Byly také zmíněny možnosti budoucí spolupráce absolventů JU a britských firem a posilování vazeb mezi oběma zeměmi v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Velvyslance také velice zaujal arktický výzkum v rámci Centra polární ekologie JU. Diskuze zahrnovala i témata transferu technologií a podporu start-up projektů, otázku výměnných studijních programů a vízové politiky.

Celé setkání se neslo ve velmi přátelském duchu a jeho účastníci si potvrdili podporu budoucí spolupráce.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice