Běh o pohár rektora JU

Dne 4. června se konal Mattoni 1/2maraton v Českých Budějovicích, kde každý rok startují tisíce závodníků. Součástí závodu byla i již tradiční kategorie Běh o pohár rektora Jihočeské univerzity. Nejlepší závodník v mužské kategorii byl Jakub Procházka, který se svým časem 1:23:26 obsadil první místo. Nejlepší ženou v Běhu o pohár rektora byla Magdaléna Talířová s časem 1:51:28. Poháry a medaile předal vítězům prorektor JU pan prof. Tomáš Machula, PhD., ThD. Ten mimo jiné jako vážený host předával ocenění i vítězným týmům ze závodu štafet.

Jihočeská univerzita dlouhodobě pomáhá i s technickým a personálním zajištěním akce. Do organizace závodu se zapojilo celkem 41 studentek a studentů Zdravotně sociální fakulty, kteří zajišťovali medical servis na trati. Budoucí záchranáři vyrazili do akce na kolech a budoucí fyzioterapeuti poskytovali běžcům a běžkyním masáže ve stanu na náměstí Přemysla Otakara II. Součástí závodu byl i doprovodný program, který začal už dopoledne a jeho součástí byla i tradiční nabídka ve stanu Jihočeské univerzity, kde odbornice z Centra prevence civilizačních chorob ZSF JU a studentky Všeobecného ošetřovatelství nabízely sportovcům i zájemcům z řad veřejnosti poradenství o zdravém životním stylu s měřením vybraných zdravotních hodnot.

Hlavní závod 10. ročníku Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice přilákal téměř 2500 běžců, celkem se během dne do všech běhů zapojilo okolo čtyř tisíc závodníků. Českobudějovický závod je oceněný pětihvězdičkovým certifikátem Evropské atletiky a opět přilákal na start stovky návštěvníků a spoustu fanoušků také kolem trati.