• Univerzita
  • Aktuálně

Aktuální Linka sociální podpory COVID ukončila na ZSF JU svůj provoz

Poté, co naplnila svůj účel, ukončila Linka sociální podpory COVID nyní provoz.

Od 17. dubna tam mohli bezplatně získávat informace lidé, které postihla současná pandemie a potřebovali poradit, zda a jak mohou dostat sociální dávky. Tato služba, kterou pro veřejnost aktuálně zřídila Zdravotně sociální fakulta JU v souvislosti s náročnou ekonomickou a sociální situací, měla velký ohlas – poskytla odpovědi na téměř čtyři sta telefonátů a e-mailů. Studentky programu Management sociální práce v organizacích nejčastěji reagovaly na dotazy od osob samostatně výdělečně činných: nejvíc se lidé ptali na výplaty ošetřovného, nárok na okamžitou pomoc – dávky hmotné nouze, podnikatelé se dotazovali, o co konkrétně mohou žádat, lidé se ptali i na podporu v nezaměstnanosti, výplaty nemocenské apod.

Více zde:

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice