Online jazyková podpora
Užitečné odkazy:
Studijního pobytu v rámci programu Erasmus+: Erasmus se může student zúčastnit za následujících podmínek:
Opakovné výjezdy na studijní pobyt v rámci programu Erasmus+
Evropská komise stanovila následující pravidla pro opakovaný výjezd na mobilitu studentů v programu Erasmus+:
Tato pravidla se vztahují i na studijní pobyty a pracovní stáže v rámci programů Socrates II a Leonardo da Vinci II, které probíhaly od roku 2000 do roku 2006.
Přestože jsou opakované studijní pobyty studentů v rámci programu Erasmus+: Erasmus možné, mohou být vzhledem k limitovaným finančním prostředkům, jež jsou na tuto aktivitu Evropskou komisí vyhrazeny, posuzovány na základě preferencí vyhlášených ve výběrovém řízení, které je plně v kompetenci jednotlivých fakult.
Kombinace studijního pobytu a pracovní stáže
Tato kombinace je možná za následujících podmínek:
Výběrové řízení probíhá přímo na fakultách a je plně v režii fakultních koordinátorů, kteří sami stanovují požadavky na uchazeče v souladu s podmínkami stanovenými v Kvalifikačních podmínkách programu Erasmus+ pro studijní pobyty studentů.
Obvykle se hodnotí následující:
Termíny výběrového řízení, které jsou 1x ročně zpravidla v lednu. Fakulty mohou následně vyhlásit dodatečné výběrové řízení pro studijní pobyty na letní semestr a to obvykle v říjnu.
Informace o volných místech a podmínkách účasti v programu vám podají fakultní koordinátoři programu Erasmus+.
Studenti, kteří ve výběrovém řízení uspějí, jsou následně nominovaní na studijní pobyt Erasmus+. Tato nominace je pro ně závazná. Pokud je student nucen z vážných zdravotních či osobních důvodu svoji nominaci zrušit, je povinen tak učinit neodkladně prostřednictvím formuláře Oznámení o zrušení pobytu, které musí být potvrzeno fakultním koordinátorem a předáno k evidenci na Oddělení zahraničních vztahů Rektorátu JU. Odstoupení od nominace může mít vliv na vaši budoucí účast v programu Erasmus+.
1. NOMINACE
Fakultní koordinátorka oznámí zahraniční univerzitě jména vybraných studentů a kontaktní údaje. Na základě těchto údajů bude následně studenta kontaktovat koordinátor zahraniční univerzity a poskytne mu potřebné informace k tomu, co je třeba zařídit před příjezdem na zahraniční univerzitu.
2. VYPLNĚNÍ FORMULÁŘŮ
Vybraní studenti vyplní (pokud možno elektronicky) potřebné formuláře, které vyžaduje JU a zahraniční univerzita. Jihočeská univerzita poskytuje studentovi finanční podporu a má vůči Evropské komisi a Národní Agentuře ČR, která poskytuje Erasmus+ grant, závazky k dokumentaci mobilit. Používejte aktuální formuláře a respektujte to, že i zahraniční univerzita může mít své vlastní požadavky.
Požadavky na přijetí zahraničních studentů, formuláře, speciální požadavky a termíny pro podání přihlášky na zahraniční univerzitu si sleduje každý student sám.
Základní formuláře JU:
Learning Agreement for Studies
Účastnická smlouva pro studijní pobyt (Grant Agreement for Studies)
Formuláře zahraniční univerzity:
3. JAK VYPLNIT LEARNING AGREEMENT
LA si stáhnete ve složce Formuláře.
Vyplníte úvodní údaje.
Na stránkách zahraniční univerzity si vyhledáte předměty, které odpovídají zaměření vašeho studijního programu.
Learning Agreement musí být sestaven alespoň ze 4 předmětů bez ohledu na výši kreditů v minimální výši 18 kreditů za jeden semestr.
Vybrané předměty konzultujte s pověřenými osobami na fakultě/katedře a pak vyplňte do „Table A“.
Konzultujte s pověřenou osobou na fakultě/katedře, jakým způsobem vám bude po návratu studium uznáno, a pak vyplňte do „Table B“.
Máte dvě možnosti: 1. Zahraniční předmět vám bude uznán za předmět na JU (forma A/B), uvedete tedy český ekvivalent; 2. Zahraniční předmět vám bude uznán ve stejném znění, a to jako nepovinný předmět (forma C) – uveďte stejný název předmětu jako v „Table A“.
Dokument podepíšete a předložíte ke schválení a podpisu nejprve vaší fakultní koordinátorce na JU a poté odpovědné osobě na zahraniční univerzitě.
LA musí být potvrzený a kompletně podepsaný před vaším odjezdem do zahraničí.
4. Doklad o finančním zajištění během pobytu
Prodloužení studijního pobytu je možné za následujících podmínek:
Po návratu ze zahraničí je povinností studenta:
Confirmation of study period (CSP) = Potvrzení o délce pobytu
Transcript of Records (TOR) = Výpis studijních výsledků
Doporučujeme vyhradit si během posledního měsíce pobytu na zahraniční univerzitě dostatečný čas na vyřízení obou dokumentů.
FAQ k vyplnění závěrečné zprávy
Zvýhodněné nabídky bank pro založení účtu v EUR pro studenty Erasmus+ (.xlsx)
Navýšení finanční podpory pro studenty pocházející ze znevýhodněného socioekonomického prostředí
!!! DŮLEŽITÉ - NEJEDNÁ SE O SOCIÁLNÍ STIPENDIUM !!!
Informace pro studenty s těžkým handicapem nebo specifickými potřebami
K žádosti je nutné doložit:
Termín pro podávání žádostí na Útvar pro zahraniční vztahy:
do 30.6. pro pobyty v zimním semestru nebo na celý akademický rok;
do 15.11. pro pobyty v letním semestru.
Dle závazků vyplývajících z účastnické smlouvy je student povinnen po ukončení pobytu v zahraničí splnit následující:
V případě, že student nesplní výše zmíněné závazky, bude muset ve smyslu Účastnické smlouvy vrátit přidělenou finanční podporu nebo její část.
Nebude-li zahraniční univerzita schopna vyhotovit Transcript of Records do 14 dní po ukončení studijního pobytu, má student povinnost o této skutečnosti neprodleně informovat svého fakultního koordinátora.
Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies
1