Mezinárodní rada JU

Mezinárodní rada Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (Mezinárodní rada JU) je významným poradním orgánem rektora Jihočeské univerzity  pro posuzování směřování a kvality vzdělávací a tvůrčí činnosti JU. Rektor JU jmenuje členy Mezinárodní rady JU na období pěti let po projednání v kolegiu rektora JU. Mezinárodní rada JU je tvořena minimálně 6 a nejvýše 10 členy, kteří patří k respektovaným mezinárodním odborníkům, dlouhodobě působícím mimo území České republiky.

Mezinárodní rada JU poskytuje stanoviska a doporučení v oblasti nově rozvíjených studijních programů JU a v oblasti budoucího směřování zamýšlených studijních programů JU, vyjadřuje se k oblastem vzdělávání, o jejichž akreditaci JU usiluje, případně navrhuje postupy k možnému vylepšování celkové koncepce vzdělávání na JU. Mezinárodní rada JU dává podněty ke zlepšení organizace a procesů vědecké a výzkumné činnosti JU, dává podněty ke koncepčním záležitostem a na základě žádosti rektora provádí hodnocení jednotlivců nebo týmů navrhovaných na granty, medaile a ocenění JU.

Komunikace mezi rektorem JU a členy Mezinárodní rady JU probíhá prostřednictvím elektronické pošty. Zasedání Mezinárodní rady JU probíhá minimálně jednou za pět let. Jmenování členů Mezinárodní rady JU je na pět let.

Členové mezinárodní rady JU byli jmenováni rektorem 1. ledna 2018.

Při své činnosti Mezinárodní rada JU vychází z těchto předpisů: 

Seznam členů Mezinárodní rady JU

Materiály Mezinárodní rady JU

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1