Skip to main content

Konal se Běh o pohár rektora JU

V sobotu 1. června se uskutečnil Běh o pohár rektora Jihočeské univerzity. Jde o speciální kategorii závodu Mattoni 1/2Maraton České Budějovice 2024, kde každý rok startují desítky závodníků z naší univerzity. Nejlepší závodník v mužské kategorii byl Samson Koudelka s časem 1:28:36, který se celkově umístil na 106. místě. Nejlepší ženou v Běhu o pohár rektora byla Barbora Havlíčková s časem 1:29:40. V celkovém žebříčku jí patří 124. místo. Po samotném běhu byly našim vítězům předány ceny a poháry s podpisem rektora Jihočeské univerzity, pana prof. Ing. Pavla Kozáka, Ph.D.

  Jihočeská univerzita dlouhodobě spolupracuje s organizátorem soutěže a letos se této prestižní akce opět účastnila s významnou podporou naší Zdravotně sociální fakulty. Celkem 42 studentek a studentů Zdravotně sociální fakulty JU zajišťovalo odborný medical servis na trati, fyzioterapeutické služby pro závodníky a záchranáři opět vyjeli do akce na kolech. Další studentky a vyučující obstaraly poradenství pro veřejnost o zdravém životním stylu a měření krevního tlaku a tuku v těle ve stánku na náměstí Přemysla Otakara II. Celkem se zapojilo 32 studentů programu Všeobecné ošetřovatelství, šest budoucích fyzioterapeutů a čtyři studenti Zdravotnického záchranářství. Museli prokázat značnou profesionalitu: vydat se na tak rušnou trať chce i kus odvahy, navíc každá práce s veřejností vyžaduje i hodně trpělivosti. 

  Fotogalerie

  Přihlaste si
  odběr newsletteru

  Zůstaňme v kontaktu na
  sociálních sítích

  Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Branišovská 1645/31a, 370 05
  České Budějovice
  Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

  © 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
  Cookies

  1