• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • Fakulta zemědělská a technologická Jihočeské univerzity zvolila kandidáta na funkci děkana

Fakulta zemědělská a technologická Jihočeské univerzity zvolila kandidáta na funkci děkana

Dne 10. listopadu 2023 se uskutečnila volba kandidáta na funkci děkana Fakulty zemědělské a technologické Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (FZT JU) na období 2024–2028. Tato volba byla důležitým okamžikem pro akademickou obec fakulty, která měla možnost rozhodnout o budoucím vedení a směřování instituce. Na základě hlasování akademického senátu FZT JU se stal kandidátem na funkci současný děkan fakulty doc. RNDr. Petr Bartoš, Ph.D. Při hlasování byl zvolen jednomyslně, získal 15 hlasů z 15 možných. Děkana jmenuje na základě návrhu akademického senátu fakulty rektor.

S plnou podporou akademické komunity fakulty bude mít doc. RNDr. Petr Bartoš, Ph.D., příležitost pokračovat v rozšiřování a zkvalitňování studijních programů, podporovat výzkum a inovace a posilovat spolupráci s dalšími institucemi a průmyslovým sektorem. Jeho zvolení představuje kontinuitu a stabilitu pro fakultu, což je klíčové pro dosažení vysoké úrovně vzdělávání a vědeckého výzkumu na Fakultě zemědělské a technologické JU.

doc. RNDr. Petr Bartoš, Ph.D.

Doc. RNDr. Petr Bartoš, Ph.D., (44 let) vystudoval Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a poté získal doktorát na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2013 se habilitoval na Fakultě strojní ČVUT v oboru Materiálové vědy a inženýrství a začal působit na Zemědělské fakultě JU jako vedoucí Katedry zemědělské, dopravní a manipulační techniky. V letech 2017–2020 byl proděkanem pro kvalitu ZF JU. Ve funkci děkana Fakulty zemědělské a technologické JU působí od dubna 2020. S manželkou Ladislavou žije v Lišově a vychovávají spolu pět dětí. Rodině věnuje veškerý volný čas. Baví ho vše kolem počítačů a rád čte knihy na pomezí filozofie a teologie. Dlouhodobě se věnuje šachu.

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1