• Univerzita
  • Aktuálně

E-sportovci se dočkali moderně vybavené učebny

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích podporuje stejně jako další moderní univerzity také stále více oblíbený e-sport. Skupina studentů se tedy dočkala nově vybavené učebny v Akademické knihovně.

„Jsem přesvědčen, že na naší univerzitě má e-sport své místo a že zapojení se do univerzitních lig je dalším krokem k podpoře našich studentů,“ uvedl prorektor pro rozvoj Hojdekr. „Velice rád jsem se na základě impulzu od vedení Pedagogické fakulty zapojil do počátečních příprav,“ pokračoval dále Hojdekr.

Skupinka univerzitních hráčů může od prosince využívat týmovou učebnu v Akademické knihovně, kde je pro ně připraveno pět sad herních počítačů včetně dalšího potřebného vybavení, které se bude v případě většího zájmu v budoucnu rožšiřovat.

„Fakt, že je univerzitní liga e-sportovců na vzestupu, dokazuje také skutečnost, že se uvažuje o zařazení této kategorie do Akademických her, které letos organizovala Jihočeská univerzita,“ uvedla děkanka pedagogické fakulty Helena Koldová. „Přeji studentům, ať se jim nová učebna líbí a oslaví v ní mnoho herních úspěchů za univerzitu,“uzavřela děkanka.

Kontakt:

Ing. Michal Hojdekr, MBA
prorektor pro rozvoj

389 032 009, 725 391 382

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice