• Úvod
  • Univerzita
  • Aktuálně
  • České akademické hry: Sportovní souboje začaly, první medaile jsou rozdány

České akademické hry: Sportovní souboje začaly, první medaile jsou rozdány

Čtvrtkem 16. června započaly první sportovní souboje, které se konaly napříč Českými Budějovicemi. Sportovci po celý den poměřovali síly hned v sedmi sportech, uděleny jim byly první medaile. Několik sportovců se tak již ode dneška může pyšnit titulem Akademický mistr/mistryně pro rok 2022.

Na atletickém stadionu na Sokolském ostrově po celý den probíhaly soutěže v různých atletických disciplínách, suverénně nejúspěšnější byla v mužských i ženských disciplínách Univerzita Karlova. Nedaleko atletického stadionu se na městské plovárně uskutečnily závody v plavání a plavání s ploutvemi. Plavání s ploutvemi v případě sportovců ovládlo Vysoké učení technické v Brně, sportovkyně a také smíšený tým přinesl nejvíce bodů Univerzitě Palackého v Olomouci. Závody v plavání budou pokračovat i v pátek 17.6., ve čtvrtek se ale nejvíce dařilo sportovcům z Vysokého učení technického v Brně, sportovkyním z Masarykovy univerzity a ze smíšených týmů se o první místo dělí Univerzita Karlova a Univerzita Palackého v Olomouci.

Čtvrtek byl i dnem zápasů ve stolním tenise. V něm si skvěle vedli zástupci Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, kteří získali nejvíce bodů z řad mužských a smíšených týmů. Ženské týmy ale přináší nejvíce bodů Slezské univerzitě v Opavě. Na okraji města, ve vodáckém centru probíhal vodní slalom a sprint. Výsledky jsou velmi těsné, ale prvenství zástupci ženských i mužských týmů obsadilo České vysoké učení technické. 16.6. byl také den prvních zápasů ve futsale a dnem zápasů v judu.

Věříme, že sportovní souboje již nebude doprovázet bouřlivé počasí, a že se bude všem sportovcům dařit.

Kompletní výsledky a detailnější informace o 20. ročníku Českých akademických her naleznete na tomto webu. O průběhu her též informujeme na našem Facebooku a Instagramu. Nabitý program pokračuje až do středy 22. června.

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1