Americké jaro

Jihočeská univerzita hostila mezinárodní hudební festival Americké jaro

V úterý 9.11.2021 měli studenti a zaměstnanci JU příležitost vychutnat si jedinečný koncert Nikol Bókové (https://www.nikolbokova.com/), která je jednou z nejpozoruhodnějších mladých klavíristek a skladatelek současnosti. Věnuje se převážně interpretaci klasické hudby, je ale zároveň jednou z nejtalentovanějších autorek na současné jazzové scéně.

V první části programu koncertu přednesla Nikol Bóková díla Ericha Wolfganga Korngolda, Tomáše Svobody, Vítězslava Nováka a Sergeje Rachmaninova. V druhé části pak zazněly její vlastní autorské kompozice z alba Inner Place a Unravel v podání jazzového tria - Nikol Bóková, Martin Kocián (kontrabas) a Michał Wierzgoń (bicí).

Účinkujícím, Nikol Bókové, Martinu Kociánovi a Michału Wierzgońovi  děkujeme za nevšední hudební zážitek a velké poděkování patří též ředitelce festivalu Americké jaro, paní Zdeňce Součkové, a to zejména za příležitost být součástí tohoto výjimečného mezinárodního hudebního svátku.

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1

Builder only supported on "top" and "bottom"