• Univerzita
  • Aktuálně

Akviziční cesta rektora Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích na partnerské univerzity v Bosně a Hercegovině, Černé Hoře a Albánii

Rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr. a prorektorka pro zahraniční vztahy, doc. PaedDr. Radka Závodská, Ph.D. navštívili ve dnech 24.10. až 28.10.2021 balkánské univerzity zapojené do projektu v programu Mezinárodní kreditové mobility Erasmus+. Setkání na úrovni rektorů a prorektorů proběhlo na univerzitách v Sarajevu (University of Sarajevo) v Bosně a Hercegovině, v Podgorici (Univerzity of Montenegro) v Černé Hoře a Tiraně (Marin Barleti University) v Albánii. Vedení JU tak podpořilo spolupráci a vzájemnou mobilitu akademických pracovníků a studentů partnerských univerzit v studijních oborech filozofie, vzdělávání a sociální práce.

Jihočeská univerzita získala v roce 2019 a 2020 grantovou podporu mobilit do 17 zemí mimo Evropskou Unii. V rámci těchto projektů se do července 2023 uskuteční více než 200 výjezdů učitelů a studentů na univerzity v partnerských zemích a příjezdů učitelů a studentů z partnerských univerzit na JU.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice