• Univerzita
  • Aktuálně

Academic Bicycle Challenge 2022 - JU opět jede!

České Budějovice jsou aktivní cyklistické město, kterému příroda není jedno. Cyklistika má na jihu Čech historickou tradici, což dokazuje i existence historických cyklistických spolků, které se snaží v dnešní uspěchané době poukázat na to, jak si dříve lidé jízdu na kole užívali. A tomu my fandíme a jsme připraveni v této krásné tradici pokračovat.

Jihočeská univerzita se tento rok rozhodla znovu účastnit Academic Bicycle Challenge. Nejenže účast v této výzvě zvyšuje prestiž JU v zahraničí, ale zároveň propaguje zdravý životní styl a nabízí způsob, jak se zbavit zimního stresu.

ABC je mezinárodní cyklistickou soutěží pro univerzity z celého světa a Jihočeská univerzita se bude účastnit v průběhu června 2022. Stejně jako minulý rok je jisté, že nezbytně potřebujeme i Vaši účast k propagaci JU a dobrého zdraví. Všechny najeté kilometry se počítají a podpoří celkový výsledek univerzity, ať už budete na kole jezdit jen pro zábavu nebo pro udržování se ve formě.

Novinkou pro tento ročník je, že JU svou účastí podpoří nejen aktivity spojené s ochranou životního prostředí, ale také dobrou věc! Za každý ujetý kilometr bude věnována 1 CZK na dobročinné účely. „Vyježděná“ částka bude věnována Autis Centru České Budějovice, které pomáhá lidem s autismem a jejich rodinám. Čím více kilometrů, tím více radosti pro všechny!

Pravidla pro účast

• Účast se počítá od 1. 6. 2022 do 30. 6. 2022
  • Vaše průměrná rychlost by měla být pod 35 km/h a momentální rychlost by neměla přesahovat 50 km/h (elektrická kola se počítají, ale musíte si hlídat rychlost!)
  • Žádný jednotlivý výlet by neměl být delší než 100 km (takže si nezapomeňte dávat pauzy, protože vítězství nestojí za zranění!)
  • Kola všech typů jsou povolena
  • Můžete jezdit kdekoliv chcete. Není nutné jezdit jen v Českých Budějovicích, protože všechna místa jsou povolena
  • Více informací o podmínkách zde

Jak se zapojit?

Proces zapojení do výzvy je velmi snadný. Je třeba mít chytrý telefon a kolo jakéhokoliv typu.

• Stáhněte zdarma aplikaci Naviki z Google Play či App Store
  • Na hlavní stránce stiskněte „More“ a poté „Log in“
  • Vytvořte si účet, pokud ho ještě nemáte, dále pod „More“ klikněte na „Contests“
  • Vyberte „ABC 2022“ a aktivujte možnost „I’m participating“
  • Poté budete moci vybrat University of South Bohemia jako instituci, za kterou budete jezdit a odpovědět na jednoduchou kontrolní otázku
  • Je také nutné vybrat univerzitní oddělení či akademickou oblast, pod kterou patříte, kvůli různorodosti statistik a žebříčků, které nás budou výzvou provázet

Jak zaznamenat výlet?

• Zaznamenávání výletů nevyžaduje připojení k internetu. Je třeba se připojit pouze k nahrání zaznamenaného výletu na celkovou platformu (a do součtu kilometrů za JU). Tento proces proběhne automaticky při prvním připojení
  • Pokud automaticky nepovolujete, aby Váš chytrý telefon zaznamenával polohu, tak to aplikaci Naviki nezapomeňte povolit během Vašeho výletu

Pozor soutěž!

ABC výzvu bereme vážně a chceme ukázat světu, že JU je dobře fungující tým. Jde ale o víc. Po skončení výzvy bude také korunován Grand Champion v mužské a ženské kategorii soutěže na základě nejvíce ujetých kilometrů.

Vítězové získají hezké ceny a lesk nesmrtelné slávy jako historicky druhý cyklistický Grand Champion za Jihočeskou univerzitu.

Chápeme, že stát se šampionem je velmi obtížné a konkurence je tvrdá, ale ještě nezoufejte. Můžete se také zúčastnit s kolegy a přáteli v týmech a vyhrát cenu pro nejlepší tým!

Nově budeme také udělovat fakultní pohár, který získá fakulta, jejíž studenti a zaměstnanci absolvují celkem nejvíce kilometrů. Doufáme v mnoho najetých kilometrů i v dalších ročnících, a proto bude fakultní pohár pouze jeden a bude držen nejúspěšnější fakultou až do další výzvy.

Veliké poděkování patří panu Vlastimilovi Šramovi z KV Roudenské jízdní za zapůjčení nádherných historických kol, některá z nich si až do začátku příštího týdne můžete prohlédnout v přízemí budovy rektorátu. Díky němu a jeho originální sbírce kol mohly vzniknout fotografie na podporu zapojení se do ABC Challenge 2022.

Velice děkuje panu Jiřímu Šindelářovi, který je předsedou rady a kronikářem Českého klubu velocipedistů Podšumavan, z.s. , a který k nám na JU také dorazil na svém historickém kole a v uniformě českobudějovické bezpečností stráže z roku 1898. Setkání s oběma pány pro nás byla velká čest.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice