• Univerzita
  • Aktuálně

Absolutní vítězství ZSF JU v soutěži Jihočeská sestřička!

Vyhlášení výsledků soutěže Jihočeská sestřička, v níž v sobotu změřilo síly celkem 15 týmů VŠ, VOŠ a SŠ zdravotnického zaměření, přineslo velkou radost a uznání Zdravotně sociální fakultě JU. Tým č. 2 ve složení Tereza Svárovská, Dominik Král, Ilona Špirochová a Nicole Šubrová vyhrál kategorii 1 - VOŠ, VŠ a nakonec se stal absolutním vítězem celé soutěže. Fakulta do ní vyslala celkem tři týmy a ve své kategorii vybojovala ještě místo druhé (tým ve složení Kateřina Kasalová, Elen Herdová, Kateřina Janků a Eliška Kalvasová) a čtvrté (tým ve složení Marie Šafářová, Johanka Pumprová, Lenka Průšová a Matěj Škornička). Vítězům předal pohár ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch a mezi prvními gratulanty v sále českobudějovického hotelu Clarion byla děkanka ZSF JU Ivana Chloubová a rektor JU Bohumil Jiroušek.

Děkanka fakulty Mgr. Ivana Chloubová, Ph.D., ocenila nejen vítěze, ale i členy dalších dvou týmů ze ZSF JU – ve všech totiž byli studentky a studenti ze třetího ročníku oboru Všeobecná sestra, kteří na vlastní kůži pocítili ve škole i na praxích dopady pandemie ve zdravotnictví. „Jsou to ti, kteří byli v době nouze nasazeni do nemocnic a zvládali se rychle přesouvat všude tam, kde bylo aktuálně nejvíc potřeba pomoci personálu. Dokázali fungovat v náročných podmínkách, jsou vstřícní a spolehliví. Takže byť se samozřejmě radujeme i z absolutního prvenství, pro nás vyhráli všichni naši studenti,“ uvedla děkanka. Poděkovala také ročníkové vedoucí Mgr. Haně Hajduchové, Ph.D., a všem kolegyním a kolegům z Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZFS JU za to, že studenty odborně připravili, ale i pozitivně namotivovali a podpořili.

Hostem slavnostního večera byl i rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr., který byl nadšen jak z výsledků soutěže, tak z celé akce a atmosféry předávání cen. „Je to úžasná soutěž a jsem velmi rád, že máme tak schopné studentky a studenty, kteří se v budoucnosti stanou zdravotníky. Dává mi to naději, že pokud se někdy ocitnu v jejich péči, všechno dobře dopadne,“ řekl.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice