Archeologie

  • Fakulta: Filozofická
  • Typ studia: doktorský
  • Doba studia: 4 roky
  • Jazyk výuky: čeština
  • Forma studia: prezenční
  • Kód programu: P0222D120028

Popis programu

Cílem doktorského studijního programu je dovršení vědeckého vzdělání v oboru archeologie tak, aby byl jeho absolvent schopen samostatné vědecké práce v České republice i v zahraničí. Doktorské studium archeologie navazuje na studium magisterské. Základem doktorského studia je příprava disertační práce a absolvování povinných a vybraných povinně volitelných kurzů, které odpovídají základní specializaci studia archeologie na FF JU, tj. 1/ archeologie pravěku a raného středověku, 2/ archeologie medievální a postmedievální, 3/ archeologie environmentální a 4/ archeologická teorie a metoda. V rámci společné doktorandské školy archeologie se Západočeskou univerzitou Plzeň a s Archeologickým ústavem AV ČR Praha, v.v.i., zastřešené projektem OPVVV, bude mít student možnost volby i dalších kurzů nabízených Západočeskou univerzitou v Plzni a Archeologickým ústavem AV ČR Praha. Významný důraz je přitom kladen na samostatnou vědeckou práci, kterou bude každý student absolvovat individuálně, na základě intenzivního kontaktu se svým školitelem.

Kontakt

Mgr. Pavla Lencová Ph.D.

Tel.: 389 034 804

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.