• Informace k epidemii koronaviru

  Informace k epidemii koronaviru

  Vážení studenti a zaměstnanci Jihočeské univerzity, na této stránce naleznete aktuálně platná rozhodnutí a opatření JU k epidemii koronaviru:

  Celý text

Novinky

 • Jihočeská univerzita má dva nově jmenované profesory

  Jihočeská univerzita má dva nově jmenované profesory

  Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal 2. července 2020 ve Velké aule pražského Karolina jmenovací dekrety 80 novým profesorkám a profesorům. Mezi nimi i dvěma profesorům, kteří byli jmenováni na návrh Vědecké rady Jihočeské univerzity.

 • Prvenství Jihočeské univerzity mezi „mladými“ univerzitami v ČR potvrdil i žebříček THE

  Prvenství Jihočeské univerzity mezi „mladými“ univerzitami v ČR potvrdil i žebříček THE

  Poté, co Jihočeská univerzita v dubnu tohoto roku získala jako jediná univerzita založená po roce 1989 nejvyšší možné hodnocení od Rady pro výzkum, vývoj a inovace při Úřadu vlády ČR (RVVI), přišla další skvělá zpráva. Ve středu 24. 6. získala nejlepší hodnocení v rámci „mladých“ VŠ z ČR i od prestižního a celosvětově uznávaného žebříčku vysokých škol The Times Higher Education (THE).

 • KME a ÚCH přestávají s pravidelným testováním na SARS-CoV-2

  KME a ÚCH přestávají s pravidelným testováním na SARS-CoV-2

  Zaměstnanci a studenti Katedry medicínské biologie (KME) a Ústavu chemie (UCH) PřF JU se zapojili do řešení kritické situace s nedostatečnými kapacitami na testování na nový koronavirus SARS-CoV-2 a od 28. března otestovali v BSL2 laboratořích KME 3455 vzorků.

  Další novinky