• O univerzitě

  O univerzitě

  Jsme moderní vzdělávací institucí a centrem vědy a výzkumu na jihu Čech. Na našich osmi fakultách studuje 10 500 studentů ve více než 200 oborech bakalářských, magisterských a doktorských programů.

  Celý text

Novinky

 • Tanec, malajská kultura a vernisáž fotografií na JU

  Tanec, malajská kultura a vernisáž fotografií na JU

  Ve foyer rektorátu Jihočeské univerzity se konala vernisáž fotografií z Malajsie. Výstava byla doprovázena ochutnávkou malajských čajů a představením tradičních malajských tanců. Událost byla uspořádána studenty univerzity MMU (Multimedia university) a jejich doprovodem v rámci motivačního pobytu na Jihočeské univerzitě, který představením své země a kultury dne 7. 11. 2019 zakončili.

 • Rektor Jihočeské univerzity a zástupci vedení JU v Arménii

  Rektor Jihočeské univerzity a zástupci vedení JU v Arménii

  Rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D. a paní prorektorka pro zahraniční vztahy doc. PaedDr. Radka Závodská, Ph.D. byli v pondělí 4. 11. 2019 přijati rektorem Arménské státní pedagogické univerzity (ASPU) panem prof. Dr. Rubenem Mirzakhanyanem a dne 6.11.2019 rektoři podepsali Memorandum of Understanding.

 • Týden vzdělávání odstartoval debatou o ochraně Šumavy.

  Týden vzdělávání odstartoval debatou o ochraně Šumavy.

  V pondělí 21. 10. 2019 byla zahájena celorepubliková akce Týden vzdělávání dospělých, organizována ve spolupráci Jihočeské univerzity a Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů. Všechny přednášky prvního dne pojilo aktuální a velmi diskutované téma rezonující ve společnosti: Je Šumava v ohrožení?

  Další novinky

  Více o našich fakultách