• O univerzitě

  O univerzitě

  Jsme moderní vzdělávací institucí a centrem vědy a výzkumu na jihu Čech. Na našich osmi fakultách studuje 10 500 studentů ve více než 200 oborech bakalářských, magisterských a doktorských programů.

  Celý text

Novinky

 • Den otevřených dveří Jihočeské univerzity

  Den otevřených dveří Jihočeské univerzity

  Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích se představila veřejnosti v rámci už tradičního Dne otevřených dveří. Jedná se o jednu z největších a nejnavštěvovanějších akcí univerzity, do které se tradičně zapojuje všech osm fakult univerzity. Akce, kterou navštěvují především zájemci o studium, se konala v pátek 17. ledna od 9 do 15 hodin.

 • Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity pořídila unikátní hmotnostní spektrometr s vysokým rozlišením

  Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity pořídila unikátní hmotnostní spektrometr s vysokým rozlišením

  Laboratoř proteomiky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity byla nově vybavena unikátním hmotnostním spektrometrem tims-TOF (výrobce Bruker Daltonics), který doplnil stávající vybavení. Tims-TOF patří k hmotnostním spektrometrům s vysokým rozlišením, využívá ale technologie odlišné od jiných podobných přístrojů.

 • Slavnostní uvedení knihy „Pokušení neviditelného: Myšlení moderny"

  Slavnostní uvedení knihy „Pokušení neviditelného: Myšlení moderny"

  Ve středu 11. prosince 2019 se ve vestibulu Filozofické fakulty a Rektorátu JU konalo slavnostní uvedení knihy „Pokušení neviditelného: Myšlení moderny“, kterou vytvořil autorský kolektiv pod vedením prof. PaedDr. Vladimíra Papouška, CSc. Autorský tým byl osmičlenný (Michal Bauer, Veronika Černíková, Martina Halamová, Marie Langerová, Vladimír Papoušek, Ondřej Pešek, David Skalický a Josef Vojvodík) a na vybraných případových studiích se pokusil ukázat proměny myšlení mezi modernisty, jeho transformace či případné kolapsy, a to zejména z období první poloviny dvacátého století.

  Další novinky