Rozvoj JU - Mezinárodní mobility - MSCA II – F

Dotační program:

Operační program Jan Amos Komenský

Anotace projektu

Cílem projektu je rozvoj internacionalizace výzkumného prostředí v ČR a zvýšení kvality výzkumných organizací v ČR, včetně profesního růstu výzkumných pracovníků, a to prostřednictvím podpory projektů Marie Skłodowska-Curie Actions, typu „fellowship“, které v hodnocení programů Horizont 2020 a Horizont Evropa dosáhly hodnocení alespoň 70 % celkového počtu bodů, ale z důvodu nedostatku finančních prostředků v dané výzvě nemohly být financovány. Podpořeny budou mobility tří výzkumných pracovníků.

Internacionalizace je jednou z pěti hlavních priorit zakotvených ve Strategickém záměru Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pro roky 2021–2030.

Cíle projektu

Cílem projektu je zrealizovat tři mobility, které přispějí k profesnímu růstu výzkumných pracovníků, podpoře komunikace a spolupráce v mezinárodním prostoru, podpoře kvalitního výzkumu a vzdělávání pro praxi.

Konkrétním cílem je uskutečnit tři mobility.

• Dvě mobility jsou zaměřeny na vědecko-výzkumné pobyty výzkumných pracovníků v ČR

1. aktivita: Cílem aktivity je realizace dvouleté příchozí mobility seniorního výzkumníka na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity. Pracovník bude realizovat výzkumný projekt zaměřený na studium přístupů teorie her v ekologii predátorů.

2. aktivita: Cílem aktivity je realizace dvouleté příchozí mobility výzkumníka na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Pracovník bude realizovat výzkumný projekt zaměřený na studium tlaku ze strany parazitů na migrující ptačí druhy.

• Jedna mobilita je zaměřená na realizaci vědecko-výzkumného pobytu výzkumného pracovníka v zahraničí (Itálie)

Cílem aktivity je realizace dvouleté výjezdní mobility v Itálii na Univerzitě v Salentu.

Aktivita se zaměřuje na vliv cizího jazyka (tj. L2, konkrétně francouzštiny) na mateřský jazyk (tj. L1, konkrétně italštinu) Italů pocházejících ze Salenta, kteří dlouhodobě žijí v Paříži (dále jen SIF, jedná se o pozdní bilingvní jedince).
Zkoumána bude produkce, percepce a zpracování L1 u SIF v porovnání s produkcí, percepcí a zpracováním L1 u Italů žijících v Salentu a produkcí L1 Francouzů žijících v Paříži, a to pomocí akustického měření, percepčního a ERP experimentu.

Očekávané přínosy projektu

• Možnost realizovat projekty z "no money" seznamu projektů podaných do Horizon 2020, které by bez této výzvy nebyly zrealizovány.
  • Rozvoj organizace na základě posílení lidských zdrojů.
  • Profesní růst výzkumných pracovníků.
  • Zvýšení kvality výzkumu pomocí mezinárodní otevřenosti a sdílení zkušeností.
  • Posílení vazeb se zahraničními výzkumnými organizacemi a pracovníky.
  • Zvýšení atraktivity výzkumné kariéry.

Finanční rámec projektu

Rozpočet (v mil. Kč)

Procentuální podíl (v %)

Celkový rozpočet

11,9 100

Výše dotace

8,3

Výše dotace veřejných zdrojů

3,0

Výše vlastního spolufinancování

0,6

pozn.: částky matematicky zaokrouhleny na jedno desetinné místo.

Kontakt k projektu

Radka Benešová

Koordinační a projektový pracovník

tel.: 389 036 058, mobil: 735 700 538

www: http://www.jcu.cz/o-univerzite/rozvoj/up

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice