Česká republika, Jihočeská univerzita a Centrum polární ekologie přijaty do prestižní komise koordinující výzkum Arktidy

V dubnu 2012 byla na zasedání International Arctic Science Committee v Montrealu Česká republika jednohlasně přijata za člena této prestižní vědecké komise, která koordinuje dlouhodobý vědecký výzkum a vysokoškolské vzdělávání v Arktidě v oborech polární vědy. Velký podíl na tomto úspěchu mají vědci z Jihočeské univerzity - Přírodovědecké fakulty a jejího Centra polární ekologie.

Při příležitosti této významné události, která otevřela pro české vědce a studenty možnost další spoluúčasti na vědeckém bádání v Arktidě, uspořádala Jihočeská univerzita dne 9. 5. 2012 tiskovou konferenci.

Informace o přijetí ČR za člena International Arctic Science Committee, informace o expedicích vědců z JU na Svalbard (Špicberky) a medializované výstupy z tiskové konference najdete v následujícím přehledu.

Základní informace o přijetí do International Arctic Science Committee a zpráva o aktuální činnosti vědců na Svalbardu

Stránky Centra polární ekologie

Podrobné informace o jednotlivých vědeckých expedicích na Svalbard

Monitoring tisku

Čeští vědci mají větší příležitost prozkoumat Arktidu, Lidovky.cz, 10. 5.

Jihočeští vědci si postaví výzkumnou stanici v Arktidě, Deník.cz, 10. 5.

Českým vědcům se otevřely dveře do Arktidy, Česká televize, 9. 5.

Stane se Česko arktickou velmocí? Polární ekologové tam hledají budoucnost, National Geographic, 9. 5.

Úspěch Jihočeské univerzity - přijetí ČR za člena prestižní komise pro arktický výzkum, TV GIMI, 9. 5. (reportáž začíná v čase 4:50)

Jihočeští studenti prozkoumají Arktidu, Deník.cz, 26. 4.

Co budou zkoumat vědci na Arktidě, ovlivní i odborníci z Jihočeské univerzity, České Budějovice - nejlepší adresa.cz, 24. 4.