Odpoledne s nordic walking

Sobota 28 květen 2016 13:00 - 17:00

Každoroční akce Zdravotně sociální fakulty JU, na níž se veřejnost může seznámit se správnou technikou chůze nordic walking pro začátečníky a pokročilé.

Za pomoci speciálních severských holí, které si zájemci mohou zdarma půjčit, se lidé v sobotu 28. května projdou areálem kampusu Jihočeské univerzity a mohou se vydat i do blízké Stromovky. Start tradičního pochodu, který pořádá Zdravotně sociální fakulta JU, je ve 14:30 za Akademickou knihovnou. Akce však začíná už ve 13 hodin, protože instruktoři nejdřív vysvětlí, jak hole používat – pokud je totiž technika správná, rozpohybuje 90 procent svalů v těle. „Při správném využití severských holí je chůze snadná a prospěšná tělu. Lze ji provozovat v každém věku a při jakékoli fyzické zdatnosti,“ vysvětlila Andrea Hudáčková z pořádajícího Ústavu ošetřovatelství, porodní asistence a neodkladné péče ZSF JU.

Je to už šestý ročník oblíbené akce, která se koná ve spolupráci s organizací Nordic Walking live, která zdarma zapůjčí hole a zajistí lektory. ZSF JU tuto akci každoročně obohacuje o možnost zkontrolovat svůj zdravotní stav. Součástí jsou proto zdravotní testy, při nichž budou studenti oboru Všeobecná sestra účastníkům měřit krevní tlak, BMI a celkový tuk přístrojem OMRON, dále i celkový cholesterol a glykémii. Základní měření jsou zdarma, další za poplatek v symbolické výši.

Akce je opět otevřená veřejnosti. Šance půjčit si bezplatně hole a naučit se s nimi zacházet láká do univerzitního kampusu každoročně kolem stovky chodců, někteří se vracejí každým rokem, aby si upevnili zdravé návyky a dozvěděli se novinky. Od 14 hodin rozehřeje účastníky orientální tanec, program pak ukončí losování tomboly a ocenění nejstaršího a nejmladšího účastníka.

Program:

13.00–13.30 registrace (zařazení účastnických lístků do tomboly), půjčení holí ZDARMA

13.30–14.00 ukázky správné techniky chůze nordic walking

14.00–14.15 vystoupení orientální tanečnice a lektorky MANUELY

14.15–14.30 rozcvička před vlastním pochodem s holemi

14.30–15.30 pochod nordic walking

15.30–16.00 ukázky správné techniky chůze nordic walking

16.00–16.30 losování tomboly, ocenění nejmladšího a nejstaršího účastníka

16.30–17.00 ukončení akce

V průběhu celé akce ZDARMA měření TK, P, BMI a celkového tuku přístrojem OMRON. Za poplatek 15 Kč je možné změření glykémie a za 30 Kč celkového cholesterolu.

Akce se koná pod záštitou děkanky Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a ve spolupráci s Nemocnicí České Budějovice, a.s

Kde
Kampus Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích