Matematický kurz Metody řešení úloh SŠ letos popáté

Ve druhé polovině listopadu jsme úspěšně zakončili již pátý ročník kurzu Metody řešení úloh SŠ. Kurz pravidelně pořádá Ústav matematiky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity pro studenty jihočeských středních škol se zájmem o matematiku. Kurz společně se středoškoláky navštěvují jako povinnou součást výuky také studenti PřF JU, kteří studují učitelství matematiky pro SŠ. Přivítali jsme rádi také studentku, která si doplňuje kvalifikaci učitelství matematiky v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Detail

Prof. Radimská získala významné ocenění Mezinárodní federace profesorů živých jazyků - FIPLV International Award

Cena byla oficiálně předána 29. 11. 2019 předsedkyní Kruhu moderních filologů, vědecké společnosti sdružené v Radě vědeckých společností AV ČR, která prof. Radimskou na cenu za Českou republiku navrhla.

Detail

Výzkum zaniklých vesnic v Senegalu. Stopy v savaně očima archeologie a botaniky

Již týden probíhá v západoafrickém Senegalu etnoarcheologický a etnobotanický výzkum Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Výzkumný tým je tvořen odborníky z oblasti archeologie, botaniky a antropologie, působících na Archeologickém ústavu Filozofické fakulty, v Laboratoři archeobotaniky a paleoekologie Přírodovědecké fakulty, na Dakarské univerzitě a dále na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze.

Mezinárodní týden na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích

Na Jihočeské univerzitě začal tento týden již sedmý ročník tzv. International Staff Week, tedy týdenní školení pro zaměstnance oddělení mezinárodních vztahů zahraničních univerzit, který na JU probíhá od 25. 11. 2019 do 29. 11. 2019. Jihočeská univerzita hostí skupinu osmnácti zahraničních kolegů a kolegyň ze současných i budoucích zahraničních partnerských univerzit z různých zemí světa, konkrétně z Estonska, Polska, Ruska, Finska, Španělska, Turecka, Maďarska, Litvy, Lotyšska a Německa.

Detail

Rektor Jihočeské univerzity jmenoval nové docenty

Na zasedání Vědecké rady Jihočeské univerzity dne 20. 11. 2019 předal rektor univerzity doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D., diplomy nově jmenovaným docentům.

Expedice v Senegalu

V těchto dnech odlétá skupina vědeckých pracovníků do afrického Senegalu.

Moderní archeologie a dějiny

Přihlášky do kurzu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků je možné podávat do 24. 1. 2020.

Detail

Tanec, malajská kultura a vernisáž fotografií na JU

Ve foyer rektorátu Jihočeské univerzity se konala vernisáž fotografií z Malajsie. Výstava byla doprovázena ochutnávkou malajských čajů a představením tradičních malajských tanců. Událost byla uspořádána studenty univerzity MMU (Multimedia university) a jejich doprovodem v rámci motivačního pobytu na Jihočeské univerzitě, který představením své země a kultury dne 7. 11. 2019 zakončili.

Rektorské volno 26. listopadu

Rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích vyhlašuje v souvislosti se shromážděním akademické obce a představením kandidáta na rektora JU na úterý 26. listopadu 2019 od 13.00 hodin pro studenty bakalářských, magisterských i doktorských studijních programů rektorské volno.

Rektor Jihočeské univerzity a zástupci vedení JU v Arménii

Rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D. a paní prorektorka pro zahraniční vztahy doc. PaedDr. Radka Závodská, Ph.D. byli v pondělí 4. 11. 2019 přijati rektorem Arménské státní pedagogické univerzity (ASPU) panem prof. Dr. Rubenem Mirzakhanyanem a dne 6.11.2019 rektoři podepsali Memorandum of Understanding.