Francouzský student se zdravotním postižením si splnil svůj sen

Maël Boissinot, hendikepovaný student z Francie, studuje dvojí diplom na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Detail

MZV bude blíže spolupracovat s Jihočeskou univerzitou

Státní tajemník MZV Miloslav Stašek podepsal dne 13. ledna 2020 společně s rektorem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Tomášem Machulou memorandum o spolupráci mezi oběma institucemi. Obě strany hodlají rozvíjet spolupráci v oblastech mezinárodních vztahů, podpory výuky a výzkumu. Rovněž se zaměří na prohlubování profesionálních znalostí a dovedností studentů Jihočeské univerzity.

Jihočeská univerzita uspořádala osvětový workshop o HR Award

Jihočeská univerzita v rámci získaného ocenění HR Award uspořádala 13.11.2019 osvětový workshop v prostorách hotelu Clarion, kde kromě zástupců institucí, které se zabývají HR Award, vystoupili i zahraniční hosté z rakouské a finské univerzity, aby se podělili o zkušenosti a možnosti využití ocenění.

Spolupráce Jihočeské univerzity a Université de Paris úspěšně pokračuje

Rektor Jihočeské univerzity a rektorka Université de Paris podepsali 19. 12. 2019 prodloužení platnosti smlouvy o dvojím diplomu v navazujícím magisterském programu Théories et pratiques linguistiques. Zároveň obě instituce aktualizovaly studijní plány programů v souvislosti s novými akreditacemi.

Den otevřených dveří Jihočeské univerzity

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích se představila veřejnosti v rámci už tradičního Dne otevřených dveří. Jedná se o jednu z největších a nejnavštěvovanějších akcí univerzity, do které se tradičně zapojuje všech osm fakult univerzity. Akce, kterou navštěvují především zájemci o studium, se konala v pátek 17. ledna od 9 do 15 hodin.

Detail

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity pořídila unikátní hmotnostní spektrometr s vysokým rozlišením

Laboratoř proteomiky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity byla nově vybavena unikátním hmotnostním spektrometrem tims-TOF (výrobce Bruker Daltonics), který doplnil stávající vybavení. Tims-TOF patří k hmotnostním spektrometrům s vysokým rozlišením, využívá ale technologie odlišné od jiných podobných přístrojů.

Na Pedagogické fakultě vzdali hold bývalému děkanovi Miroslavu Papáčkovi

Na shromáždění akademické obce Pedagogické fakulty JU, které se konalo ve čtvrtek 12.12.2019, paní děkanka doc. RNDr. Helena Koldová, Ph.D. zhodnotila uplynulý rok, poděkovala všem zaměstnancům i studentům za jejich práci a popřála vše nejlepší do nového roku 2020.

Detail

Slavnostní uvedení knihy „Pokušení neviditelného: Myšlení moderny"

Ve středu 11. prosince 2019 se ve vestibulu Filozofické fakulty a Rektorátu JU konalo slavnostní uvedení knihy „Pokušení neviditelného: Myšlení moderny“, kterou vytvořil autorský kolektiv pod vedením prof. PaedDr. Vladimíra Papouška, CSc. Autorský tým byl osmičlenný (Michal Bauer, Veronika Černíková, Martina Halamová, Marie Langerová, Vladimír Papoušek, Ondřej Pešek, David Skalický a Josef Vojvodík) a na vybraných případových studiích se pokusil ukázat proměny myšlení mezi modernisty, jeho transformace či případné kolapsy, a to zejména z období první poloviny dvacátého století.

Jihočeská univerzita na Velvyslanectví České republiky v Paříži

Zástupci Jihočeské univerzity se v minulém týdnu zúčastnili prezentace Jihočeského kraje na Velvyslanectví České republiky v Paříži ve Francii.

Kandidátem na funkci rektora zvolen současný prorektor Bohumil Jiroušek

Akademický senát Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích dnes na svém zasedání zvolil kandidáta na funkci rektora pro období 2020–2024. Stal se jím profesor Bohumil Jiroušek, dosavadní prorektor pro vnitřní hodnocení.