Druhá návštěva z Argentiny na FF JU

Ve dnech 28. dubna až 3. května 2019 navštívila Filozofickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Lic. Carla Montoya, vyučující z Universidad Nacional de San Martín, Buenos Aires, Argentina (UNSAM) a oficiální hodnotitelka mezinárodní jazykové zkoušky ze španělštiny CELU.

Šetření Eurostudent VII

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (JU) se společně s dalšími vysokými školami v ČR připojila k šetření EUROSTUDENT VII. Toto šetření postojů a životních podmínek vysokoškolských studentů probíhá periodicky v řadě evropských zemí a stejně jako v předchozích vlnách se k němu připojuje i Česká republika.

Detail

Studenti Jihočeské univerzity slavili sportovní úspěchy

Rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve čtvrtek 2. května 2019 ocenil studenty, kteří reprezentovali Jihočeskou univerzitu na akademických mistrovstvích ČR.

Detail

Zemřel prof. RNDr. Miroslav Papáček, CSc.

Vedení Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity s hlubokým zármutkem přijalo zprávu o úmrtí profesora RNDr. Miroslava Papáčka, CSc.

Detail

Ekonomická fakulta JU získala mezinárodní akreditaci pro navazující magisterský trinacionální studijní program Regional and European Project Management

Ekonomické fakultě JU a partnerským univerzitám Université de Bretagne-Sud (UBS) a Westsächsische Hochschule Zwickau (WHZ) byla ze strany zastřešující Německo-francouzské/Francouzsko-německé univerzity (DFH/UFA) prodloužena akreditace pro navazující magisterský trinacionální studijní program Regional and European Project Management a zároveň přidělena finanční podpora na následující 4 akademické roky.

Vyhledávání zvěře před senosečí

Dne 2. 4. 2019 proběhlo na Ministerstvu zemědělství České republiky jednání k řešení problematiky "Vyhledávání zvěře před senosečí". Pan ministr Ing. Miroslav Toman, CSc. pozval k diskuzi ředitelku Regionální agrární komory Jihočeského kraje Ing. Hanu Šťastnou a zástupce Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity Ing. Jakuba Polenského z Katedry krajinného managementu.

Profesor Václav Bok oslavil osmdesátiny

Na počest osmdesátých narozenin evropsky uznávaného odborníka na středověkou německou literaturu, profesora Václava Boka, uspořádala katedra germanistiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v pátek 5. 4. vědeckou konferenci s názvem „Germanistika mezi středověkem a současností“.

Kniha O Parazitech a lidech získala cenu Magnesia Litera 2019

V neděli 7. dubna 2019 bylo uděleno významné ocenění Magnesia Litera 2019, kde nejvyšší ocenění v kategorii "Litera za naučnou literaturu" získala kniha O parazitech a lidech Jana Votýpky, Ivy Kolářové, Petra Horáka a kol.

Detail

Návštěva španělského velvyslance na Jihočeské univerzitě

Ve čtvrtek 4. dubna 2019 navštívil Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích Jeho Excelence pan Ángel Lossada Torres-Quevedo, velvyslanec Španělska, kterého doprovázela atašé pro vzdělávání v ČR, paní Amaya Cal Linares, vyslankyně španělského Ministerstva školství, paní Rosa Prieto, a také atašé pro vzdělávání v Polsku, pan Enrique Fraile.

Katedra informatiky hrála PRIM na soutěži EDUína

Zajímavá zkratka PRIM neodkazuje jen ke známé značce hodinek, ale i k projektu s názvem Podpora rozvoje informativního vzdělávání.