Úspěch karatistky Lucie Veithové na Evropských univerzitních hrách v Záhřebu

Lucie Veithová, karatistka TJ Karate České Budějovice a také studentka Přírodovědecké fakulty JU, dosáhla životního úspěchu. Na skvěle obsazených Evropských univerzitních hrách v Chorvatsku vybojovala bronzovou medaili.

V chorvatských městech Záhřebu a Rijece se v těchto dnech konají Evropské univerzitní hry. Účastní se jich více než pět tisíc studentů v 21 sportech. Mezi zařazenými sporty se poprvé objevilo i karate.

V kategorii kumite ženy do 61 kilogramů (tj. volný zápas v příslušné váhové kategorii), ve které startovalo celkem 26 závodnic, vybojovala studentka Přírodovědecké fakulty JU Lucie Veithová bronzovou medaili. Postupně vyřadila Makedonku N. Stefanovskou (3:1), domácí L. Šipurovou a až v boji o finále nešťastně prohrála s Běloruskou A. Dzyachkovou (5:6). Nakonec ve skvělém zápase o třetí místo porazila Slovinku T. Ristić (3:1).

"Jedná se o další obrovský úspěch v mé sportovní kariéře, proto velmi děkuji Přírodovědecké fakultě JU, která mi poskytla finanční podporu na pokrytí nákladů spojených s mistrovstvím," říká Lucie Veithová.

Nyní se Lucie připravuje na Akademické MS v Portugalsku, kam odlétá 8. srpna.

Výsledky šampionátu najdete na oficiálním webu Evropských univerzitních her.