Katedra informatiky hrála PRIM na soutěži EDUína

Zajímavá zkratka PRIM neodkazuje jen ke známé značce hodinek, ale i k projektu s názvem Podpora rozvoje informativního vzdělávání.

Tento projekt, který je spolufinancován Evropskou unií a na jehož řešení se podílejí čtyři tuzemské univerzity, si klade za cíl inovovat obsah vzdělávací oblasti „Informatika a informační technologie“ a zaměřuje se mimo jiné na vytváření a pilotní ověření ucelených sad výukových materiálů pro všechny stupně škol, a to jak pro žáky, tak i pro učitele. Zároveň popularizuje témata související s informatickým myšlením, jako jsou programování, porozumění informacím, robotika. Garantem projektu se stala v rámci České republiky katedra informatiky Pedagogické fakulty JU. Za úspěšné řešení projektu převzal vedoucí katedry informatiky doc. PaedDr. Jiří Vaníček, Ph.D. na Den učitelů - 28. 3. 2019 - za celý řešitelský kolektiv ocenění EDUína za 2. místo v kategorii Cena veřejnosti, v níž se porotcem může stát každý, kdo se zapojí on-line hlasování. Soutěž EDUína coby jedna z aktivit vzdělávací společnosti EDUin se zaměřuje na představování zajímavých projektů, které směřují k inovacím ve vzdělávání.