Jihočeská univerzita jezdí ekologicky

Na cesty mezi fakultami v Českých Budějovicích a dalšími městy v regionu si Jihočeská univerzita pořídila 3 nové elektromobily.

„Univerzita si je vědoma ekologických potřeb současného světa a regionu, a to je hlavní důvod, proč jsme se rozhodli jít touto cestou,“ komentuje nákup vozů prof. PhDr. Bohumil Jiroušek, Dr., rektor Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Téměř polovinu investice pokryla univerzita dodací z Národního programu Životní prostředí. „Tento program přispěl na nákup čtyřiceti procenty, 60 % uhradila univerzita z vlastních zdrojů," doplňuje Ing. Jiřina Valentová, kvestorka Jihočeské univerzity. Elektromobilita se v poslední době slibně rozvíjí. Pro účely pohybu mezi fakultami a městy v regionu, kde je dobrá možnost automobily nabíjet, je to z pohledu ekologie i ekonomiky provozu naprosto ideální dopravní prostředek.

Reportáž Jihočeské televize z předání eletromobilů můžete zhlédnout ZDE.Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. 
www.mzp.cz    www.sfzp.cz