Bývalému rektorovi JU Liboru Grubhofferovi byl udělen čestný titul Doctor of Science

Na návrh College of Science a College of Agriculture & Life Sciences Arizonské univerzity byl prof. Liboru Grubhofferovi udělen čestný titul Doctor of Science za celoživotní inspirující výzkum v oblasti přírodních věd, zlepšování infrastruktury potřebné pro vědu a výzkum a rozvoj nových studijních programů nejen pro české studenty.

Slavnostní předání se uskutečnilo 13. května 2016 na Arizonské univerzitě v Tucsonu na jihozápadě USA. Při promoci více než 4 tisíc studentů University of Arizona byly uděleny pouze tři čestné doktoráty. Vedle profesora Grubhoffera byl dalším oceněným i současný ministr zdravotnictvi USA Vivek Murthy.

The University of Arizona je veřejná vysoká škola se sídlem v Tucsonu. Byla založena v roce 1885 a patří mezi nejlepší veřejné univerzity v USA. Je zapsaná ve spolku prestižních amerických univerzit (Asociace amerických univerzit) a v současné době na ní studuje více než 40 000 studentů.