Jazykové Nagano katedry germanistiky PF JU

Katedra germanistiky Pedagogické fakulty JU získala se svým projektem „Interkulturní a jazyková heterogenita v bavorsko-českém příhraničí“ Evropskou jazykovou cenu Label.

Tato cena je  součástí celoevropského programu Erasmus+ a v České republice ji ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy každoročně připravuje Dům zahraniční spolupráce. V letošním roce byla cena udělována poosmnácté  a oceněny byly projekty, které se zaměřovaly na zkvalitnění přípravy budoucích učitelů cizích jazyků, na výuku a vzdělávaní žáků s odlišným mateřským jazykem  a na zlepšení přístupu studentů k jazykové a interkulturní rozmanitosti v příhraničních regionech. Ocenění bude zástupcům katedry germanistiky slavnostně předáno 24. 6. 2019 na MŠMT.