Novinky

 • Den otevřených dveří Jihočeské univerzity
  Den otevřených dveří Jihočeské univerzity

  Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích se představila veřejnosti v rámci už tradičního Dne otevřených dveří. Jedná se o jednu z největších a nejnavštěvovanějších akcí univerzity, do které se tradičně zapojuje všech osm fakult univerzity. Akce, kterou navštěvují především zájemci o studium, se konala v pátek 17. ledna od 9 do 15 hodin.

  Detail

 • Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity pořídila unikátní hmotnostní spektrometr s vysokým rozlišením
  Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity pořídila unikátní hmotnostní spektrometr s vysokým rozlišením

  Laboratoř proteomiky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity byla nově vybavena unikátním hmotnostním spektrometrem tims-TOF (výrobce Bruker Daltonics), který doplnil stávající vybavení. Tims-TOF patří k hmotnostním spektrometrům s vysokým rozlišením, využívá ale technologie odlišné od jiných podobných přístrojů.

  Detail

 • Na Pedagogické fakultě vzdali hold bývalému děkanovi Miroslavu Papáčkovi
  Na Pedagogické fakultě vzdali hold bývalému děkanovi Miroslavu Papáčkovi

  Na shromáždění akademické obce Pedagogické fakulty JU, které se konalo ve čtvrtek 12.12.2019, paní děkanka doc. RNDr. Helena Koldová, Ph.D. zhodnotila uplynulý rok, poděkovala všem zaměstnancům i studentům za jejich práci a popřála vše nejlepší do nového roku 2020.

  Detail

 • Slavnostní uvedení knihy „Pokušení neviditelného: Myšlení moderny"
  Slavnostní uvedení knihy „Pokušení neviditelného: Myšlení moderny"

  Ve středu 11. prosince 2019 se ve vestibulu Filozofické fakulty a Rektorátu JU konalo slavnostní uvedení knihy „Pokušení neviditelného: Myšlení moderny“, kterou vytvořil autorský kolektiv pod vedením prof. PaedDr. Vladimíra Papouška, CSc. Autorský tým byl osmičlenný (Michal Bauer, Veronika Černíková, Martina Halamová, Marie Langerová, Vladimír Papoušek, Ondřej Pešek, David Skalický a Josef Vojvodík) a na vybraných případových studiích se pokusil ukázat proměny myšlení mezi modernisty, jeho transformace či případné kolapsy, a to zejména z období první poloviny dvacátého století.

  Detail

 • Jihočeská univerzita na Velvyslanectví České republiky v Paříži
  Jihočeská univerzita na Velvyslanectví České republiky v Paříži

  Zástupci Jihočeské univerzity se v minulém týdnu zúčastnili prezentace Jihočeského kraje na Velvyslanectví České republiky v Paříži ve Francii.

  Detail

 • Kandidátem na funkci rektora zvolen současný prorektor Bohumil Jiroušek
  Kandidátem na funkci rektora zvolen současný prorektor Bohumil Jiroušek

  Akademický senát Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích dnes na svém zasedání zvolil kandidáta na funkci rektora pro období 2020–2024. Stal se jím profesor Bohumil Jiroušek, dosavadní prorektor pro vnitřní hodnocení.

  Detail

 • Matematický kurz Metody řešení úloh SŠ letos popáté
  Matematický kurz Metody řešení úloh SŠ letos popáté

  Ve druhé polovině listopadu jsme úspěšně zakončili již pátý ročník kurzu Metody řešení úloh SŠ. Kurz pravidelně pořádá Ústav matematiky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity pro studenty jihočeských středních škol se zájmem o matematiku. Kurz společně se středoškoláky navštěvují jako povinnou součást výuky také studenti PřF JU, kteří studují učitelství matematiky pro SŠ. Přivítali jsme rádi také studentku, která si doplňuje kvalifikaci učitelství matematiky v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

  Detail

 • Prof. Radimská získala významné ocenění Mezinárodní federace profesorů živých jazyků - FIPLV International Award
  Prof. Radimská získala významné ocenění Mezinárodní federace profesorů živých jazyků - FIPLV International Award

  Cena byla oficiálně předána 29. 11. 2019 předsedkyní Kruhu moderních filologů, vědecké společnosti sdružené v Radě vědeckých společností AV ČR, která prof. Radimskou na cenu za Českou republiku navrhla.

  Detail

 • Výzkum zaniklých vesnic v Senegalu. Stopy v savaně očima archeologie a botaniky
  Výzkum zaniklých vesnic v Senegalu. Stopy v savaně očima archeologie a botaniky

  Již týden probíhá v západoafrickém Senegalu etnoarcheologický a etnobotanický výzkum Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Výzkumný tým je tvořen odborníky z oblasti archeologie, botaniky a antropologie, působících na Archeologickém ústavu Filozofické fakulty, v Laboratoři archeobotaniky a paleoekologie Přírodovědecké fakulty, na Dakarské univerzitě a dále na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze.

  Detail

 • Mezinárodní týden na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích
  Mezinárodní týden na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích

  Na Jihočeské univerzitě začal tento týden již sedmý ročník tzv. International Staff Week, tedy týdenní školení pro zaměstnance oddělení mezinárodních vztahů zahraničních univerzit, který na JU probíhá od 25. 11. 2019 do 29. 11. 2019. Jihočeská univerzita hostí skupinu osmnácti zahraničních kolegů a kolegyň ze současných i budoucích zahraničních partnerských univerzit z různých zemí světa, konkrétně z Estonska, Polska, Ruska, Finska, Španělska, Turecka, Maďarska, Litvy, Lotyšska a Německa.

  Detail