Novinky

 • Vyhledávání zvěře před senosečí
  Vyhledávání zvěře před senosečí

  Dne 2. 4. 2019 proběhlo na Ministerstvu zemědělství České republiky jednání k řešení problematiky "Vyhledávání zvěře před senosečí". Pan ministr Ing. Miroslav Toman, CSc. pozval k diskuzi ředitelku Regionální agrární komory Jihočeského kraje Ing. Hanu Šťastnou a zástupce Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity Ing. Jakuba Polenského z Katedry krajinného managementu.

  Detail

 • Profesor Václav Bok oslavil osmdesátiny
  Profesor Václav Bok oslavil osmdesátiny

  Na počest osmdesátých narozenin evropsky uznávaného odborníka na středověkou německou literaturu, profesora Václava Boka, uspořádala katedra germanistiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v pátek 5. 4. vědeckou konferenci s názvem „Germanistika mezi středověkem a současností“.

  Detail

 • Kniha O Parazitech a lidech získala cenu Magnesia Litera 2019
  Kniha O Parazitech a lidech získala cenu Magnesia Litera 2019

  V neděli 7. dubna 2019 bylo uděleno významné ocenění Magnesia Litera 2019, kde nejvyšší ocenění v kategorii "Litera za naučnou literaturu" získala kniha O parazitech a lidech Jana Votýpky, Ivy Kolářové, Petra Horáka a kol.

  Detail

 • Návštěva španělského velvyslance na Jihočeské univerzitě
  Návštěva španělského velvyslance na Jihočeské univerzitě

  Ve čtvrtek 4. dubna 2019 navštívil Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích Jeho Excelence pan Ángel Lossada Torres-Quevedo, velvyslanec Španělska, kterého doprovázela atašé pro vzdělávání v ČR, paní Amaya Cal Linares, vyslankyně španělského Ministerstva školství, paní Rosa Prieto, a také atašé pro vzdělávání v Polsku, pan Enrique Fraile.

  Detail

 • Katedra informatiky hrála PRIM na soutěži EDUína
  Katedra informatiky hrála PRIM na soutěži EDUína

  Zajímavá zkratka PRIM neodkazuje jen ke známé značce hodinek, ale i k projektu s názvem Podpora rozvoje informativního vzdělávání.

  Detail

 • Jihočeská univerzita pořídila slona indického
  Jihočeská univerzita pořídila slona indického

  V rámci úsilí o celouniverzitní přístup k vědeckým a společenským výzvám dnešní doby se Jihočeská univerzita rozhodla zakoupit slona indického (Elephas maximus). Jihočeská univerzita je známá špičkovým biologickým výzkumem a rozvinutým zemědělským výzkumem, neboť je jedinou z všeobecně zaměřených univerzit, která má zemědělskou fakultu (přesněji řečeno dvě fakulty zaměřené na zemědělskou problematiku).

  Detail

 • Novým děkanem Filozofické fakulty Jihočeské univerzity je doc. Pešek
  Novým děkanem Filozofické fakulty Jihočeské univerzity je doc. Pešek

  Před Vědeckou radou Filozofické fakulty JU, která zasedala ve čtvrtek 14. března 2019 v novém složení poprvé, předal rektor Jihočeské univerzity doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D., jmenovací dekret novému děkanovi Filozofické fakulty doc. PhDr. Ondřeji Peškovi, Ph.D., který fakultu povede po dobu prvního funkčního období do ledna 2023.

  Detail

 • Věda na vsi
  Věda na vsi

  Vědecká konference v budoucnosti o budoucnosti – tak zněl název již čtvrtého ročníku popularizačně naučné akce Věda na vsi, která se uskutečnila od 5.3 do 7.3.2019 v kulturním domě v obci Včelná.

  Detail

 • Setkání rektora JU se zaměstnanci
  Setkání rektora JU se zaměstnanci

  Ve čtvrtek 7. března proběhlo setkání zaměstnanců JU s rektorem.

  Detail

 • Nová kavárna v kampusu
  Nová kavárna v kampusu

  V hlavní budově Menzy JU se od 4. března můžete těšit nové kavárně s výbornou kávou.

  Detail

Naše fakulty

Více o našich fakultách