Jihočeská univerzita usiluje o získání loga HRS4R.

V rámci tohoto projektu byly 30. listopadu 2018 odeslány veškeré dokumenty na Evropskou komisi.

Národní cena ČR za společenskou odpovědnost organizace

Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích převzala dne 27. 11. 2018 ve Španělském sále Pražského hradu významné ocenění v oblasti společenské odpovědnosti organizace. ZF JU zvítězila v kategorii veřejný sektor – společensky odpovědná organizace.

Jihočeská rybářská výstava je v plném proudu

Srdečně vás zveme na českobudějovické výstaviště, kde tento víkend uvidíte i prezentaci naší Fakulty rybářství a ochrany vod.

6th International Staff Week

Zahraniční oddělení Jihočeské univerzity pořádalo od 26. do 30. 11. 2018 již 6. ročník Mezinárodního týdne určeného pro zaměstnance vysokých škol. Letos jsme přivítali 26 kolegů pracujících v oblasti mezinárodních vztahů a to z 12 různých zemí – Bulharsko, Estonsko, Portugalsko, Izrael, Rumunsko, Polsko, Španělsko, Turecko, Slovensko, Macao, Maďarsko a Německo.

Erasmus+ na naší univerzitě

Zahraniční oddělení Jihočeské univerzity pořádá již 6. ročník Mezinárodního týdne určeného pro zaměstnance vysokých škol. Letos přivítáme 26 kolegů pracujících v oblasti mezinárodních vztahů a to z 12 různých zemí – Bulharsko, Estonsko, Portugalsko, Izrael, Rumunsko, Polsko, Španělsko, Turecko, Slovensko, Macao, Maďarsko a Německo.

Exkluzivní kosmetika z kaviáru nově pod značkou CZECH CAVIAR – ČESKÝ KAVIÁR

Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity, jediný český výrobce pravého černého kaviáru metodou, která neusmrcuje jesetery, dnes podepsala licenční smlouvu se společností Ceskykaviar.cz s.r.o. Podpis smlouvy společně s tiskovou konferencí proběhl 23. listopadu 2018 v 10 hodin v zasedací místnosti rektorátu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Metody řešení úloh - již počtvrté

V polovině listopadu jsme úspěšně zakončili již čtvrtý ročník kurzu Metody řešení úloh SŠ. Kurz pravidelně pořádá Ústav matematiky PřF JU pro studenty jihočeských středních škol, kteří se zajímají o matematiku.

Setkání s velvyslancem Francouzské republiky

V pondělí 19. listopadu 2018 zavítal do Českých Budějovic Jeho Excelence velvyslanec Francouzské republiky pan Roland Galharague. Po krátkém setkání s představiteli statutárního města a návštěvě Alliance française Jižní Čechy přijel po 15h na Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích (JU).

Drakiáda v kampusu

První listopadová neděle patřila drakům.

Jihočeská univerzita udělila čestný doktorát

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích ocenila mezinárodně uznávanou vědkyni prof. Janu Pickovou, PhD. Na slavnostním zasedání Vědecké rady Jihočeské univerzity jí byl 31. října v obřadní síni českobudějovické radnice udělen čestný doktorát.