Mezinárodní spolupráce

Z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích máte do zahraničí blízko.

Spolupracujeme s téměř 400 univerzitami po celém světě. Každoročně se zvyšují počty studentů i pracovníků univerzity vyslaných do zahraničí. Roste také číslo zahraničních studentů, pedagogů a pracovníků, kteří míří na Jihočeskou univerzitu. Našim absolventům jsme oprávněni poskytovat prestižní certifikát DS Label (dodatek k diplomu). 

Na vybraných univerzitách také nabízíme možnost získat double/joint degree (dvojí/společný), tedy diplom z naší i partnerské univerzity. V rámci přeshraniční spolupráce nejintenzivněji spolupracujeme s partnerskou Univerzitou Jana Keplera v Linci a univerzitou v Pasově.

Chtěli byste studovat v zahraničí?

Zprostředkováváme příležitosti pro studenty, pedagogy a pracovníky Jihočeské univerzity.

Pomůžeme vám najít vhodný mezinárodní program a přijímací školu v zahraničí. Poradíme vám s vyplněním administrativních formalit a dalšími záležitostmi.

Seznamte se s nabídkou:

 

  Rádi zodpovíme vaše otázky

   Obraťte se prosím na oddělení pro zahraniční vztahy rektorátu JU nebo vybrané fakulty.     

Erasmus Student Network USB Budweis

Na Jihočeské univerzitě funguje Erasmus Student Network USB Budweis, spolek, který sdružuje české a zahraniční studenty. Pokud chcete pomoci zahraničním studentům, procvičit si cizí jazyk, poznat jinou kulturu nebo máte zájem o vlastní zahraniční pobyt a hledáte informace, kontakty a inspiraci, navštivte  facebook ESN USB  nebo instagram ESN USB.

Mohlo by vás zajímat

Uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání v ČR (tzv. „nostrifikace“)