Prof. PhDr. J. Fryčer, CSc., respektovaná osobnost české a evropské románské literární vědy, byl oceněn Pamětní medailí Jihočeské univerzity

Za dlouholetou pedagogickou a vědeckou spolupráci s katedrou romanistiky Pedagogické fakulty JU udělil rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc., panu profesoru PhDr. Jaroslavu Fryčerovi, CSc., Pamětní medaili  Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Prof. PhDr. Jaroslav Fryčer, CSc., se velkou měrou zasloužil o založení katedry romanistiky na Jihočeské univerzitě. Jako uznávaná osobnost české a evropské románské literární vědy zásadním způsobem ovlivnil formování a rozvoj této katedry. Po celou dobu svého působení na Pedagogické fakultě JU je prof. Fryčer vnímán studenty i pedagogy jako vědecká autorita a vzor univerzitního profesora, který je zároveň špičkovým badatelem a skvělým pedagogem.

Významné ocenění předal prof. Fryčerovi na slavnostním shromáždění členů katedry romanistiky, v čele s paní doc. PhDr. Jitkou  Radimskou, Dr., dne 8. června 2006, rektor Jihočeské univerzity prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc., společně s děkanem Pedagogické fakulty JU prof. RNDr. Miroslavem Papáčkem, CSc.

frycer27
frycer03