Sun Young Kang: Impossibly Connected

Úterý 6 říjen 2020 Celý den

do

Pátek 6 listopad 2020 Celý den

Výstava korejské umělkyně Sun Young Kang momentálně žijící ve Spojených státech amerických je koncipována jako osobní zpověď týkající se její vlastní existence mezi dvěma světy, mezi dvěma národy, mezi dvěma kulturami, které nelze i přes dnešní technologické možnosti spojit. Mohou se pouze propojit skrze jedince, který však zůstává na obou stranách určitým outsiderem a tento vztah je plný napětí. Konceptuálním pojetím celé expozice tak Sun Young Kang nabízí divákovi možnost nahlédnout do jejího světa, ale i prožít vlastní příběh. Na výstavě bude kromě instalace představena autorská kniha a průřez dílem výtvarnice. Výstava potrvá od 6. 10. do 6. 11. 2020.

Kurátorka: Zuzana Duchková

„Impossibly Connected“ a „Hledání“ - dvě nové výstavy na Pedagogické fakultě JU

Do nového akademického roku 2020/2021 vstupuje katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se dvěma výstavami, které je možné si prohlédnout současně, neboť obě galerie, ve kterých se konají, spolu sousedí. V Galerii D9 je možné nahlédnout do výtvarné osobní zpovědi korejské umělkyně, momentálně žijící v USA, Sun Young Kung, která se ve svých dílech zabývá vlastní existencí mezi dvěma národy a mezi dvěma kulturami, které nelze i přes dnešní technologické možnosti spojit.

Výstava v Malé galerii představí studenta PF JU Davida Kadlece a jeho kresby a malby z plenérního kurzu při toku Dobrovodského potoka (v Dobré Vodě u Českých Budějovic).

Na výstavy jste srdečně zváni, konají se od 6. 10. do 6. 11. 2020. Obě galerie se nacházejí v budově PF JU v Dukelské ulici.

Kde
Galerie D9, budova Pedagogické fakulty JU, Dukelská 9, České Budějovice