Sbírka pro Kabelkový veletrh Deníku

Pátek 1 červenec 2016 08:00

do

Středa 31 srpen 2016 16:00

Máte doma kabelku, kterou můžete postrádat, ale zároveň ještě může posloužit někomu jinému? Zapojte se do unikátní charitativní akce s názvem Kabelkový veletrh.

Kabelkový veletrh je charitativní projekt Deníku, jehož cílem je sehnat prostředky na konkrétní projekty nadaných dětí, kterým zdravotní hendikep nebo sociální zázemí neumožňuje další rozvoj talentu. Stejně jako předešlé dva roky chtějí organizátoři posbírat velké množství dámských kabelek, které mnohdy zůstávají ve skříních nepoužity a přitom by mohly jiným udělat radost. V loňském roce se prodejem módních doplňků podařilo získat rekordních 240 903 Kč pro pětadvacet dětí. Celkem se posbíralo šest tisíc kabelek, tři tisíce šátků a stejný počet kravat. Do projektu se zapojili také pracovníci a studenti z Jihočeské univerzity. Na akci jsme přispěli 107 kabelkami, 65 šátky a 20 kravatami.

Sbírka se bude konat celé léto. Ve středu 7. září v IGY Centru budou kabelky prodány za symbolické ceny a výtěžek prostřednictvím Městské charity České Budějovice cíleně poskytnut tam, kde je k rozvoji dětského talentu třeba.

V letošním ročníku sbíráme kabelky, šátky a nově také dětské knihy.

Jihočeská univerzita je partnerem akce a jedno ze sběrných míst najdete na recepci rektorátu (Branišovská 31a). Kabelky, kravaty a šátky sem můžete nosit v pracovní dny od 8 do 19 hodin.

Více na facebooku.

Kde
recepce rektorátu (Branišovská 31a)
Přidat událost do kalendáře