Festival Americké jaro

Středa 25 duben 2018 11:00

do

Čtvrtek 26 duben 2018 21:00

Poslední dubnový týden se Jihočeská univerzita opět stane součástí celorepublikového festivalu Americké jaro.

I v letošním roce pro vás připravujeme program plný přednášek a besed se zajímavými osobnostmi spojenými s americkou kulturou, literaturou a politikou. Kompletní podoba programu se ještě připravuje, nicméně již nyní se můžete těšit na tyto výjimečné hosty:

Ve středu odpoledne potěšíme všechny literární nadšence při setkání na besedě v Literární kavárně Měsíc ve dne s podtitulem Exil, literatura a překlad. Diskutovat budou Pavel Dominik, laureát Státní ceny za překlad, překladatel Vladimira Nabokova, Salmana Rushdieho a mnoha dalších a Mike T. Baugh, americký bohemista, pedagog, překladatel Jana Čepa do angličtiny.

Čtvrteční program zahajujeme v 17:00 besedou s bývalým velvyslancem ČR v USA a v Rusku, panem Petrem Kolářem a předním českým novinářem, odborníkem na česko-americké vztahy, panem Danielem Anýžem.

Festival vrcholí koncertem celosvětově uznávaného pianisty Erica Zubera, který vystoupí v České republice poprvé. Deník New York Times ho označil za výraznou postavu nové generace amerických klavíristů. Eric Zuber je absolventem The Julliard School of Music pod vedením Borise Slutského, Leona Fleishera, Clauda Franka a Roberta McDonalda. Během pouhých několika let získal Eric Zuber hlavní ceny z deseti nejprestižnějších klavírních soutěží.

Koncert se uskuteční v prostorách Pedagogické fakulty (aula D240) od 19:00.
Vstup je zdarma, z kapacitních důvodů je však nutná rezervace (do 22.4.) na e-mailu: filipovav@jcu.cz

Celý program postupně zveřejňujeme zde.

 

Více o festivalu Americké jaro či o pianistovi Ericu Zuberovi se dozvíte na těchto webových stránkách.

 

Přidat událost do kalendáře
iCal

Naše fakulty

Více o našich fakultách