28. 8. 2017/JU spoluorganizuje jednu z největších akcí zaměřenou na vzdělávání dospělých v jižních Čechách

Týden vzdělávání dospělých představuje celorepublikovou akci. Jejím cílem je podpořit dospělé v jejich dalším vzdělávání a rozvoji, přiblížit jim pestrou nabídku zájmových kurzů, seminářů a workshopů v jejich okolí či pomoci s výběrem té nejvhodnější aktivity s ohledem na jejich zaměření. Letošní ročník se na jihu Čech bude konat v polovině října. Pořadatelé, kterými je Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a Jihočeská společnost pro rozvoj lidských zdrojů, v současné době připravují program a vybízí místní firmy a instituce zabývající se vzděláváním a organizováním zájmových aktivit, aby se do programu zapojily.

Hlásit se mohou všichni zájemci, kteří poskytují volnočasové aktivity, například jazykové, hudební či výtvarné kurzy, semináře na rozvoj osobnosti, sportovní aktivity, workshopy zaměřené na ruční práce a další. Akce se bude konat v Českých Budějovicích i v dalších městech v celém Jihočeském kraji. Prezentovat svoji činnost tak mohou organizace z celých jižních Čech. „Chceme, aby program byl co nejpestřejší a zahrnoval celý Jihočeský kraj. Je nasnadě, že lidé na kurzy nebudou dojíždět dlouhou cestu tam a zpátky, ale vítají, pokud to je v blízkosti jejich bydliště,“ sdělil Petr Bauman, prorektor pro studium Jihočeské univerzity.

Cílem je uceleně a najednou prezentovat co největší množství aktivit, z kterých mohou zájemci vybírat. „Máme zkušenosti, že se lidé v bohaté nabídce kurzů neorientují, nebo naopak neví, kam se pro potřebné informace obrátit. Toto by pro ně mohl být určitý návod,“ upřesnil Petr Bauman. Pro vzdělavatele akce naopak představuje možnost, jak prezentovat firmu a nabídku svých služeb. A to navíc bezplatně.

„Firmy, lektoři i další organizace, které se chtějí veřejnosti na akci prezentovat a ukázat, čím se zabývají, mají možnost se hlásit do 15. září. Přihláška i prezentace v průběhu akce jsou pro ně zdarma,“ řekla Dana Feferlová, ředitelka Jihočeské společnosti pro rozvoj lidských zdrojů. Dodala, že zájemci se mohou hlásit

koordinátorce AIVD (Asociace institucí vzdělávání dospělých)  a současně reference celoživotního vzdělávání na JU Martině Karáskové. Více informací k akci je na webu JU https://czv.jcu.cz/cs/aktuality/zapojte-se-do-tydne-vzdelavani-dospelych

Akce samotná proběhne v týdnu od 16. do 22. října 2017.

Kontakt:
Mgr. Martina Karásková, Centrum celoživotního vzdělávání JU, krajská koordinátorka AIVD, tel: 389 032 066, 601 326 859, e-mail: karaskova@jcu.cz
Mgr. Dagmar Dvořáková, tisková mluvčí JU, tel.: 387 772 160, 724 347 949, e-mail: dvorakovad@jcu.cz