26. 2. 2015/Jihočeská univerzita pořádá vědeckou show pro celou rodinu Věda pro každého v Géčku

Jihočeská univerzita připravila celodenní interaktivní show pro širokou veřejnost. Fyzikální a chemické pokusy, roboti, naučné a tematické stezky, zvířata, hry a zábava určená velkým i malým. To je Věda pro každého v Géčku. Akce se koná v sobotu 28. února 2015 v Nákupním centru Géčko v Českých Budějovicích.

Do akce se zapojí všechny fakulty univerzity. Cílem je zábavnou a netradiční formou představit Jihočeskou univerzitu veřejnosti a ukázat, čím se jednotlivé její fakulty zabývají. Návštěvníci akce se nejen pobaví, ale také něčemu přiučí.

„Věda pro každého v Géčku navazuje na loňský ročník, kdy jsme s touto akcí přišli poprvé. Akce byla úspěšná, za celý den ji navštívilo několik stovek návštěvníků, od dětí a jejich rodičů až po prarodiče. Zájem nás nejen potěšil, ale také povzbudil k pořádání dalšího ročníku. Doufáme, že bude minimálně tak úspěšný jako ten loňský. Připravili jsme opět pestrý program, kde si přijdou na své jak děti, tak dospělí. Program je opět připraven tak, aby nejen pobavil, ale také poodhalil návštěvníkům něco nového,“ sděluje Tomáš Lysenko-Chvíla z útvaru rozvoje Jihočeské univerzity, který je koordinátorem celé akce.

Celodenní akce odstartuje v 11 hodin a potrvá do 16.30 hodin. Program bude probíhat jak na hlavním pódiu, tak na stanovištích, kde se představí jednotlivé fakulty univerzity. Program fyzika a chemie hrou začne na hlavním pódiu v 11, 12, 14, 15 a 16 hodin. Představí se mimo jiné atraktivní pokusy s tekutým dusíkem. Po celou dobu akce bude na jednotlivých stanovištích probíhat doprovodný program. Návštěvníci si například prohlédnou roboty, létající drony, ochutnají rybí speciality, kapří tatarák či rybí paštiku, a také zdravé potraviny, seznámí se s prací záchranářů nebo se naučí první pomoc či skládat origami. Pro děti jsou připraveny hry, naučné stezky a soutěže. Mohou navštívit například hravý koutek, kde si vyzkouší mikroskopování připravených preparátů či skládání puzzle ryb a žab.

Akce je volně přístupná, vstup na ni je zdarma.

Věda pro každého v Géčku je součástí projektu scienceZOOM, který je zaměřený na popularizaci vědy, výzkumu a vývoje na Jihočeské univerzitě.

Krátká videopozvánka zachycující atmosféru loňského ročníku akce je zde: https://www.youtube.com/watch?v=LN0usabjkWQ

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity
Tel.: 389 032 160
Email: dvorakovad@jcu.cz