6. 5. 2014/Uchazeči mají o studium na Jihočeské univerzitě zájem

Pro studium v akademickém roce 2014/2015 přijala Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích do prvních ročníků bakalářských, magisterských a navazujících magisterských studijních programů 12 177 přihlášek. Počet to není konečný, přihlášky stále přijímá Přírodovědecká fakulta.

„Jsme rádi, že je o studium na Jihočeské univerzitě poměrně velký zájem, a to i v situaci, kdy se počty populačních ročníků absolventů středních škol již řadu let snižují.  Nejúspěšnějším uchazečům, kteří zdařile absolvují přijímací řízení a budou přijati ke studiu, může Jihočeská univerzita nabídnout kvalitní vzdělání a nadto i prostor pro profesní růst během studia prostřednictvím praxí a prostřednictvím zapojení do výzkumu a další tvůrčí práce,“ upřesnil prorektor pro studium Miroslav Papáček.

Přihlášky do bakalářských a magisterských programů mohli zájemci podávat do března, respektive poloviny dubna. Do 15. května stále přijímá přihlášky do magisterských studijních programů Přírodovědecká fakulta.

Pro nadcházející akademický rok přijme Jihočeská univerzita na základě MŠMT ČR stanoveného limitu počtu financovaných studentů do prvních ročníků bakalářského studia téměř tři tisíce a do navazujícího magisterského studia téměř tisíc nejúspěšnějších uchazečů.

Přijímací řízení se bude konat v červnu. Termíny a podmínky přijímacího řízení se na jednotlivých fakultách liší.  Některé fakulty přijímají uchazeče na základě studijních výsledků ze střední školy, další využívají kombinace fakultních testů a testů SCIO nebo talentových a ústních zkoušek.

Jihočeská univerzita nově nabízí tři studijní obory. Filozofická fakulta akreditovala bakalářský obor Česko-německá areálová studia, Přírodovědecká fakulta nově nabízí navazující magisterský obor Učitelství informatiky pro střední školy a doktorský obor Infekční biologie.

Počty přihlášek podle fakult
Fakulta                                      Podané přihlášky
Ekonomická                               2547
Filozofická                                   783