30. 9. 2014/Jihočeská univerzita zahájila druhou etapu úprav kampusu

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích zahájila druhou etapu úprav centrální části kampusu. Ta naváže na úpravy z podzimu minulého a jara letošního roku, kdy mezi univerzitní aulou, budovou rektorátu/Filozofické fakulty a Akademickou knihovnou vznikl příjemný park určený k relaxaci studentů i návštěvníků kampusu.

„Nyní plánujeme revitalizovat území mezi hlavním chodníkem okolo knihovny ke kolejím a dále k budově Ekonomické fakulty. Hlavní objem prací předpokládáme dokončit v letošním roce, celý projekt pak dokončit do dubna roku příštího,“ upřesnil vedoucí investičního oddělení Jihočeské univerzity Lumír Luštický.

Druhá etapa bude zahrnovat stejné práce jako etapa první, to znamená vybudování nových chodníků, rozvodů veřejného osvětlení včetně svítidel, umístění laviček a relaxačních „hnízd“, následovat budou finální práce včetně osázení stromů, květin a keřů. Právě v oblasti výsadby květin se chystá určitá zajímavost, kdy se ve středové části plánuje vysadit kruh lučních květin. V průběhu druhé etapy budou probíhat také poslední práce na již upraveném prostoru. Dodělají se některé chodníky, slavnostní osvětlení a membránové zastřešení a umístí se další lavičky.

Náklady na realizaci druhé etapy projektu činí přibližně 8,5 milionu korun. Z části budou hrazeny pomocí evropských dotací z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad, konkrétně z Integrovaného plánu rozvoje měst (IPRM) „Levý břeh Vltavy“, část nákladů uhradí Jihočeská univerzita z vlastních zdrojů.

Na základě výběrového řízení byla pro dodávku stavebních prací pro druhou etapu vybrána společnost K-Building a.s. České Budějovice, pro zahradnické práce firma Zahradní architektura Tábor s.r.o. Autorem návrhu úpravy kampusu je českobudějovický architekt Jaromír Kročák.

Hlavním cílem zmíněných úprav kampusu je vytvořit příjemné prostředí, které přispěje k zatraktivnění areálu univerzity a současně vznikne inspirativní místo pro konání rozmanitých společenských a kulturních akcí. Návrh reaguje na absenci klidové zóny v kampusu univerzity a za cíl si klade přeměnit nesourodé travnaté prostranství v prostor, který bude návštěvníky vybízet k odpočinku a poslouží k relaxaci.

Do budoucna se plánuje také třetí etapa revitalizace kampusu, která by měla zahrnovat prostranství před budovou Ekonomické fakulty.

Kontakt:

Mgr. Dagmar Dvořáková

PR manažerka

Útvar vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity

Email: dvorakovad@jcu.cz