23. 10. 2013/Otevření Dětské skupiny MOTÝL

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a Biologické centrum AV ČR, v.v.i. zahájí 1. listopadu 2013 provoz Dětské skupiny MOTÝL. Jedná se o zařízení určené potomkům zaměstnanců obou institucí, do kterého je možné umístit děti ve věku od půl roku do začátku školní docházky.

Pro účely dětské skupiny byly zrekonstruovány prostory v areálu na Branišovské ulici, kde sídlí Přírodovědecká fakulta JU i pracoviště Biologického centra AV ČR, čímž bude dětská skupina dobře dostupná všem rodičům. Zařízení pojme dvanáct dětí, v současné době je kapacita naplněna. Osm míst obsadily děti zaměstnanců Biologického centra a 4 místa děti zaměstnanců Jihočeské univerzity. Nejmladšímu dítěti je sedm měsíců a nejstaršímu čtyři roky. Nejpočetnější je skupina dětí ve věku od 1,5 do 2,5 roku.

Celkové náklady na vybudování a vybavení činí přibližně 935 tisíc korun včetně DPH. Částka zahrnuje nejen samotnou rekonstrukci prostor, ale i veškeré náklady spojené s přípravou a vybavením dětské skupiny (například pořízení nábytku, dekorací, hraček).

Jsme rádi, že se podařilo dětskou skupinu zřídit a věříme, že napomůže zaměstnancům řešit situaci s nedostatkem míst v jeslích a mateřských školkách v krajském městě. Zřízením dětské skupiny chceme také umožnit rychlejší návrat vědeckých pracovnic do svého oboru, aby s ním neztratily kontakt“, upřesnila projektová manažerka Dětské skupiny Motýl Michaela Krištůfková.

Dětská skupina bude otevřena každý všední den od 7.30 do 16.30 a rodiče si mohou zvolit celodenní nebo půldenní pravidelnou docházku. Chod skupiny budou zajišťovat celkem čtyři zkušené vychovatelky, v době přítomnosti všech 12 dětí budou k dispozici vždy tři z nich. Vzhledem k tomu, že do skupiny mají přístup i děti zahraničních zaměstnanců, všechny vychovatelky ovládají angličtinu. V tuto chvíli jsou do dětské skupiny přihlášeny tři děti, které mají oba rodiče cizince a další dvě s jedním rodičem cizincem. Měsíční školné při celodenního docházce činí 3 tisíce korun.

Kontakt:
Ing. Michaela Krištůfková - projektový manažer BC AV ČR, tel.: 387 775 051, 774 893 007, e-mail: michaela.kristufkova@bc.cas.cz,