19. 7. 2013/Univerzita napomáhá rozvíjet vztahy s příhraničními regiony

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích hostila 18. 7. 2013 „Cooperation Meeting Linz/Straubing/Budweis“  - setkání zástupců akademických a vědeckých institucí z příhraničních regionů České republiky, Německa a Rakouska.

Setkání se za českou stranu zúčastnili zástupci Jihočeské univerzity, Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích a Mikrobiologického ústavu AV ČR v Třeboni, za německou stranu zástupci z Frauenhoferova ústavu a pobočky Technické univerzity Mnichov ve Straubingu a za rakouskou stranu zástupci z Univerzity Jana Keplera v Linci. Spolupráce akademických institucí z příhraničních regionů navazuje na nový přeshraniční program EU „Euroregion Dunaj – Vltava“.

Od trilaterální spolupráce si zúčastněné strany slibují nalezení společných zájmových oblastí ve výzkumných aktivitách, v oblasti doktorských studií, výměny studentů a odborníků, nalezení možností pro společné využívání laboratorních kapacit či sdílení nákladných přístrojů. Dále zapojením do programu „Euroregion Dunaj - Vltava“ se budou moci podílet na plánovaných přeshraničních výzkumných a vzdělávacích projektech podpořených z prostředků EU.

„Naším cílem je společně realizovat projekty orientovaného výzkumu s možností praktických aplikací a s využitím špičkových technologií. V oblasti studijních oborů je jednou z našich priorit  příprava doktorského programu zaměřeného na molekulární biotechnologie,“ upřesnil rektor Libor Grubhoffer.

Pozn.:
Program Evropské unie „Euroregion Dunaj – Vltava“ sdružuje příhraniční regiony - Vysočina, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Dolní Rakousko, Horní Rakousko, Horní Falc, Dolní Bavorsko a hornobavorský okres Altoetting - a má jediný cíl: užší spolupráci v oblasti vzdělání, hospodářství, turismu, kultury a sociální sféry, aby společné projekty a záměry mohly být realizovány efektivněji a ve větším souladu.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity
Email: dvorakovad@jcu.cz