16. 12. 2013/Jihočeská univerzita vydala publikaci přibližující vědu široké veřejnosti

Knihu popularizující vědu vydala v těchto dnech Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Publikace s názvem Univerzita, věda z mnoha pohledů informuje o výzkumu a významných vědeckých projektech, kterým se věnují vědci z Jihočeské univerzity.

Kniha má za cíl přístupnou formou představit významné vědecké projekty a současně informovat o výsledcích výzkumu na Jihočeské univerzitě.  Každé fakultě je v publikaci věnována kapitola, v rámci které prezentuje své nejvýznamnější vědecké projekty. Informace o výzkumu je vždy doplněna také o rozhovor s odborníkem z univerzity.

„S pomocí této knihy chceme široké veřejnosti představit výsledky výzkumné a vědecké činnosti na Jihočeské univerzitě, “ sdělil vedoucí útvaru pro rozvoj Václav Lukeš.

Křest knihy se koná ve středu 18. prosince 2013 ve 12 hodin v budově rektorátu Jihočeské univerzity.

Publikace vznikla v rámci projektu Jihočeské univerzity scienceZOOM, jehož cílem je šíření poznatků vědy a výzkumu formou přístupnou a atraktivní pro nejširší veřejnost. V rámci projektu připravují fakulty řadu aktivit, například pořádají popularizační workshopy a semináře pro studenty základních a středních škol,  roadshow, rozvoje talentů a mnohé další.

Kontakt:
Mgr. Dagmar Dvořáková
PR manažerka
Útvar vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity
Email: dvorakovad@jcu.cz