Zemědělská fakulta spolupořádá mezinárodní letní školu

Ve dnech 9-22. 6. 2013 se na partnerské Pol´nohospodárske univerzitě v Nitře koná mezinárodní letní škola „Ecological Production Systems for Environmental and Human Healt“, zaměřená na problematiku multifukčního a udržitelného zemědělství. Zemědělská fakulta je jednou z partnerských univerzit, jejíž pedagogové a studenti se již třetího ročníku účastní.

V loňském roce se letní škola konala v Českých Budějovicích, letos se přesunula zpět do Nitry. Mezi partnerské univerzity patří například University of Natural Resources and Life Sciences (Rakousko),  National Superior Institute of Agronomic Sciences, Food and the Environment (Francie), University of Maribor (Slovinsko) a další. Ze Zemědělské fakulty se účastní tři studenti doktorského studijního programu.

Z pedagogů se zúčastnil Ing. Jan Moudrý, Ph.D. s přednáškou „Marketing and economics of organic products“ a doc. Ing. Petr Konvalina, Ph.D. s přednáškou „Soil fertility and soil management in organic farming; Variety and seed use in organic farming“. Program zahrnuje kromě přednášek také praktickou práci (studenti si například vyzkoušeli výrobu těstovin), zpracovávají studie na zvolená témata, a nebo navštívili několik farem v okolí.

Ing. Jan Moudrý, Ph.D., Katedra aplikovaných rostlinných biotechnologií ZF JU

doc. Ing. Petr Konvalina, Ph.D., proděkan pro vnější vztahy ZF JU