Zahájení akademického roku 2017/2018

Každý rok se v aule Jihočeské univerzity koná slavnostní zahájení akademického roku. Letos tomu nebylo jinak.

Ve středu 11. října se v aule Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích konalo slavnostní zahájení akademického roku 2017/2018. Zúčastnilo se jej sedmdesát hostů.
Rektor Jihočeské univerzity docent Tomáš Machula přednesl projev, v němž zhodnotil uplynulý rok a představil programový výhled do stávajícího akademického roku.
Poté usedl ke klavíru virtuos František Lejsek, který ve dvacetiminutovém bloku zahrál například skladby Franze Schuberta nebo Roberta Schumanna. Zazněla též tvorba Ference Liszta.

Po skončení oficiální části byli hosté přizváni k pohoštění, které pro ně bylo připraveno též v aule Jihočeské univerzity.