Ve sbírce pro Putim se vybralo téměř čtvrt milionu. Zapojila se i Jihočeská univerzita

Mezi šestici rodin, jejichž domy silně poškodila ničivá povodeň, byl rozdělen výtěžek sbírky „Pomáháme Putimi“, kterou v uplynulých týdnech uspořádala organizace JCI (Junior Chamber International) Česká republika. Každá rodina dostala 40 000Kč; peníze poslouží k rekonstrukci poškozených nemovitostí a koupi poničeného zařízení. Do sbírky se zapojilo přes 120 subjektů, firem, škol, neziskových organizací i jednotlivců. Akci osobně podpořili rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer či děkan Ekonomické fakulty JU Ladislav Rolínek.

Přečtěte si děkovný dopis Kristýny Mokráčkové z JCI Czech Republic:

Vážení kolegové a přátelé,

ráda bych Vám poděkovala za Vaši pomoc v rámci sbírky pro Putim. Minulý čtvrtek jsme s kolegy vezli do Putimi 240 000 Kč, které jsme rovnoměrně rozdělili mezi 6 rodin s dětmi. Na vlastní oči jsme viděli poničené domy a další škody, které voda napáchala, o to lepší pocit jsme však z celé sbírky měli a přesvědčili se, že peníze budou užity na dobrou věc. Všichni obdarovaní byli velice dojatí a vděční. A vám všem patří velký dík za pomoc.

Fotky z předávání i vyjádření národního prezidenta JCI (organizace, která sbírku pořádala) naleznete zde.

Dnes vyšel o sbírce i článek v Denících Bohemia

Všem dárcům bychom rádi předali certifikát o darování. Proto bych prosila všechny dárce, kteří o něj mají zájem, aby mě kontaktovali, abychom se mohli domluvit na předání.

Ještě jednou Vám jménem Putimských děkuji a přeji krásné prázdniny!

Za JCI Czech Republic
Kristýna Mokráčková